101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielce mają być bardziej zielone

Data publikacji: 16.02.2020 12:51
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Miasto Kielce przygotowuje się do wiosennych nasadzeń. Jak mówi Aleksandra Woźniak-Czaplarska, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska w ratuszu, tegoroczne prace będą przede wszystkim kontynuacją inwestycji rozpoczętych w zeszłym roku i latach ubiegłych.

- Na ulicy Warszawskiej w dalszym ciągu będą sadzone krzewy i trawy ozdobne. Krzewy pojawią się również na Placu Artystów. Tam zostały już posadzone drzewa. Pojawi się również ponad 200 róż - zapowiada Aleksandra Woźniak-Czaplarska.

Jak dodaje, jeśli tylko pogoda pozwoli, prace przy nasadzeniach będą kontynuowane również przy ulicy Grunwaldzkiej. Jesienią w zeszłym roku zostały już tam posadzone rośliny, więc rondo będzie bardzo atrakcyjnie wyglądało. Ponadto w parku nad zalewem pojawi się około 60 drzew, a nasadzenia będziemy również robić w mini ogrodzie botanicznym przy Zespole Szkół Zawodowych przy ulicy Zgody.

W tym roku zostaną również posadzone drzewa, jako rekompensata za pierwszy etap wycinki pod budowę laboratoriów Głównego Urzędu Miar i siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia. Z kolei na kieleckim Rynku jak co roku stanie salon miejski. Meble nie będą wymieniane, a jedynie oczyszczone. W planach jest również wymiana donic w centrum miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution