101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Elżbieta Śreniawska: kierowcom MPK nie chodzi o podwyżki, tylko o dobro pasażerów

Data publikacji: 17.02.2020 08:30 / Data aktualizacji: 17.02.2020 09:53
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Elżbieta Śreniawska  prezes MPK Kielce

Elżbieta Śreniawska - prezes MPK Kielce
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Czy jest szansa na porozumienie w sporze kieleckiego MPK z władzami miasta? Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach przyznała na naszej antenie, że decyzje dotyczące dalszych posunięć związkowców MPK będą uzależnione od rezultatu zaplanowanych na najbliższy piątek rozmów pracowników przedsiębiorstwa i kieleckich urzędników.

Wyraziła także zadowolenie z postawy kierowców, którzy w miniony piątek odstąpili od prowadzenia protestu.

- Jestem dumna, że Komitet Protestacyjno-Strajkowy działający w imieniu załogi podjął decyzję o zawieszeniu po raz kolejny tego strajku, co oznacza rzeczywiście, że kierowcy troszczą się o pasażerów. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że nie ma tu kwestii ekonomicznych, oni nie walczą o podwyżki dla siebie - zaznaczyła nasza rozmówczyni.

Jak już informowaliśmy, kierowcy mieli w piątek przez dwie godziny nie wjeżdżać w ulice Olszewskiego i Puscha, ponieważ, jak mówią, notorycznie są tam blokowane buspasy.

Prezes Śreniawska podkreśla, że związkowcy będą prowadzić otwarte rozmowy, które mają służyć poprawie funkcjonowania komunikacji publicznej w Kielcach i zwiększeniu komfortu pracy kierowców.

- Chodzi m.in. o stałe odblokowanie buspasów, które notorycznie są zajmowane przez nieuprawnione pojazdy - powiedziała.

- Po to wydano duże środki unijne na buspasy, żebyśmy mogli z nich korzystać. I pochylenie się w ostatniej chwili, bo w ubiegły czwartek tylko i wyłącznie nad buspasem też nie rozwiąże problemów, podobnie jak nie rozwiążą problemów doraźne kontrole, czy patrole policji ustawione na tym buspasie - mówi. 

Elżbieta Śreniawska przypomniała także, że związkowcom nie podoba się przesuwanie linii autobusowych w taki sposób, że coraz mniej autobusów kończy trasy na pętlach z minidworcami.

- I tutaj nie można powiedzieć tak, jak mówi wiceprezydent Arkadiusz Kubiec, że źle zostały minidworce zlokalizowane. Proszę państwa, one zostały tak, a nie inaczej zlokalizowane, mamy określoną infrastrukturę i musimy z niej korzystać. Trzeba tylko dostosować rozkłady linii do przystanków - zaznaczyła.

Bogdan Latosiński, przewodniczący największego związku zawodowego w MPK powiedział Radiu Kielce w piątek, że jest dobrej myśli.

- Pojawiło się światełko w tunelu. Mam nadzieję, że władze miasta zobaczą, że związkowcom i pracownikom MPK równie silnie zależy na dobru pasażerów i realnej poprawie komunikacji w mieście - podkreślił Bogdan Latosiński.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution