101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Platforma Obywatelska szykuje się do wyborów

Data publikacji: 17.02.2020 16:53
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
17.02.2020. Kielce. Na zdjęciu Adam Cyrański  poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz  poseł KO i Edward Rzepka  szef sztabu wyborczego Małgorzaty KidawyBłońskiej

17.02.2020. Kielce. Na zdjęciu: Adam Cyrański - poseł KO, Bartłomiej Sienkiewicz - poseł KO i Edward Rzepka - szef sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej
Fot. Marcin Przemirski / Radio Kielce

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydenta RP, przynajmniej raz podczas swojej kampanii odwiedzi województwo świętokrzyskie. Edward Rzepka, szef sztabu w regionie powiedział, że kampania prezydencka jest bardzo krótka. Trwa dopiero ustalanie harmonogramu spotkań. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy nastąpi wizyta i czy uda się zaplanować więcej niż jedno spotkanie z wyborcami.

Rzepka powiedział też, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest gwarancją wysokich standardów, jest politykiem stanowczym, reprezentującym jednocześnie wysoką kulturę polityczną.

Edward Rzepka  dodał, że sztab podczas kampanii nie będzie sugerował się sondażami. Jego zdaniem optymistyczne usypiają, a pesymistycznie za bardzo niepokoją.

Poseł Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że według niego jedyną wiarygodną oceną poparcia kandydata jest głosowanie. Sienkiewicz odniósł się w ten sposób do spotkania w 1988 roku brytyjskiej premier Margaret Thatcher z Mieczysławem Rakowskim. Rakowski zapewniał wtedy „żelazną damę”, że jego rząd ma bardzo duże poparcie w sondażach, na co brytyjska premier stwierdziła, że dla niej jedyny sondaż, jaki bierze pod uwagę, to wyniki wolnych demokratycznych wyborów.

Podczas konferencji prasowej poseł Bartłomiej Sienkiewicz powrócił do głosowania w Sejmie w sprawie ustawy budżetowej i do obraźliwego gestu poseł Joanny Lichockiej. Stwierdził, że bolesne jest dla niego odrzucenie dwóch poprawek zgłoszonych przez Koalicję Obywatelską.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution