101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tajemnicze kulisy odwołania prezesa sandomierskiej ciepłowni

Data publikacji: 18.02.2020 13:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Sandomierz. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Sandomierz. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
Fot. pecsandomierz.pl

Miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu chcą wyjaśnienia przyczyn odwołania prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej - Grzegorza Kwiatkowskiego. Szef spółki stracił stanowisko po zaledwie roku.

Burmistrz Marcin Marzec powołując w 2019 roku Grzegorza Kwiatkowskiego, mówił o potrzebie wprowadzenia do spółki świeżego powietrza i unowocześnienia metod zarządzania. Radni PiS wystosowali do burmistrza interpelację w sprawie kolejnej zmiany prezesa.

Sandomierz. Marcin Świerkula - miejski radny PiSFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Chcemy przede wszystkim poznać powody odwołania Grzegorza Kwiatkowskiego po tak krótkim czasie. Pytamy też o konsekwencje finansowe, które ta decyzja przyniesie dla spółki. Wiemy, że zdymisjonowany prezes domaga się wypłaty zadośćuczynienia i odprawy. Te wydatki mogą także odczuć mieszkańcy Sandomierza, jako osoby korzystające z usług PEC – powiedział radny PiS Marcin Świerkula.

Burmistrz Marcin Marzec niechętnie mówi o powodach odwołania prezesa PEC. Pytany, co konkretnie zaważyło na tej decyzji, powiedział jedynie, że były powody, aby to zrobić, ale nie chce o nich mówić publicznie. Jego zdaniem, sprawa niepotrzebnie wywołuje zainteresowanie części radnych i mieszkańców miasta. Dodał, że zgodnie z umową, odwołanemu prezesowi należy się jednomiesięczna odprawa w wysokości 10,5 tys. zł brutto i wynagrodzenie dodatkowe.

- Na razie nie wiadomo, czy to zostanie mu przyznane i w jakiej wysokości. Okaże się to dopiero po złożeniu przez byłego prezesa PEC sprawozdania z działalności - twierdzi burmistrz Marcin Marzec.

Tymczasem Grzegorz Kwiatkowski uważa, że został odwołany bezprawnie i bezpodstawnie. Jego pełnomocnik wystąpił do burmistrza i przewodniczącego rady miasta z przedsądowym wezwaniem mediacyjnym. Domaga się przywrócenia na stanowisko albo wypłacenia 407 tys. zł tytułem odprawy, odszkodowania i zadośćuczynienia za stratę stanowiska. Jeżeli jeden z tych warunków nie zostanie spełniony, odwołany prezes zapowiada, że będzie dochodził swych praw przed sądem.

Radny Marcin Świerkula poinformował, że dzisiaj wystąpił o zwołanie w tej sprawie posiedzenia miejskiej komisji rewizyjnej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution