101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mimo wygranej licytacji, zastąpił Wentę tylko na 7 minut

Data publikacji: 18.02.2020 14:38
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
18.02.2020. Kielce. Na zdjęciu Sebastian Michalski

18.02.2020. Kielce. Na zdjęciu: Sebastian Michalski
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Najpierw miał być prezydentem przez cały dzień, później przez godzinę, a ostatecznie skończyło się na kilku minutach.

Tyle czasu Sebastian Michalski, przedsiębiorca z Kielc, zasiadał na fotelu prezydenta miasta. Zdobył taką możliwość dzięki aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś okazało się jednak, że Sebastian Michalski i prezydent Bogdan Wenta zupełnie inaczej wyobrażają sobie, jak taki dzień włodarza miasta ma wyglądać.

Prezydent Bogdan Wenta chciał, żeby Sebastian Michalski uczestniczył we wszystkich organizowanych we wtorki spotkaniach, między innymi z dyrektorami wydziałów i radnymi.

Sebastian Michalski wolał jednak rozmawiać o pomysłach na rozwój Kielc. Bardzo krótkie urzędowanie w ratuszu Sebastian Michalski podsumował konferencją prasową w sali obrad Rady Miasta. 

- Prezydentem byłem tylko 7 minut. Nie udało nam się porozmawiać z prezydentem Bogdanem Wentą o pomysłach, a szkoda, bo są naprawdę ważne, są szansą na rozwój regionu. Staramy się coś zrobić w tym celu, wypadałoby chociaż posłuchać - twierdzi Sebastian Michalski.

Tomasz Porębski, rzecznik Bogdana Wenty tłumaczy, że prezydent wywiązał się ze swojej obietnicy, ale przedsiębiorca nie skorzystał z możliwości uczestnictwa w spotkaniach.

- Taką decyzję podjął pan Sebastian Michalski. Prezydent Bogdan Wenta po krótkiej rozmowie w gabinecie zaprosił go do większej sali, gdzie miały być poruszane tematy dnia. Niestety pan Michalski nie skorzystał z tego zaproszenia - mówi Tomasz Porębski.

Sebastian Michalski nie chce komentować postawy Bogdana Wenty. Jak mówi, jemu i innym przedsiębiorcom zależy na rozwoju Kielc, dlatego przyszli z pomysłami jak do tego doprowadzić. Najambitniejszym jest budowa Portu Kolejowego w Obicach. Jego zdaniem, mógłby tam powstać duży hub logistyczny, przyjmujący kontenery przywiezione przez pociągi z Chin.

Jak twierdzi Kamil Jaros, przedsiębiorca prowadzący prezentację pomysłu, pierwszym etapem budowy takiego centrum musi być przedłużenie linii kolejowej o 11 kilometrów. Koszt tej inwestycji szacuje na około 100 mln zł.

Drugą propozycję przedstawił Jarosław Kubiec, prezes firmy Mieszkanie z Pomysłem oraz członek Polskiego Stowarzyszenia Elektromobilności.

- W Kielcach powinno być znacznie więcej stacji ładowania samochodów elektrycznych. Te auta są coraz popularniejsze, ale na razie ich użytkownicy omijają nasze miasto - tłumaczy Jarosław Kubiec.

Sam Sebastian Michalski zapewnia, że nie zamierza w przyszłości kandydować w wyborach na prezydenta Kielc. Jak twierdzi, chce jedynie, żeby Kielce rozwijały się tak szybko, jak inne polskie miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution