101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Są chętni na kontynuację budowy S7 od granicy Świętokrzyskiego do węzła Miechów

Data publikacji: 18.02.2020 18:07
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Prace przy budowie S7 od granicy Świętokrzyskiego do węzła Miechów

Prace przy budowie S7 od granicy Świętokrzyskiego do węzła Miechów
Fot. GDDKiA

Ośmiu wykonawców złożyło oferty w przetargu na kontynuację projektowania i budowy trasy ekspresowej S7 od granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego do węzła Miechów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad teraz rozpocznie sprawdzanie propozycji, by wyłonić tę najkorzystniejszą - poinformował Jan Krynicki, rzecznik instytucji.

- Zgodnie z wymaganiami przetargowymi prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla odcinka od miejscowości Moczydło do węzła Miechów powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 31 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji prac budowlanych nie wlicza się okresów zimowych - zaznaczył Jan Krynicki.

Jak informowaliśmy, trasa ekspresowa S7 na odcinku Moczydło-węzeł Miechów o długości 18,7 km będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas. Powstaną dwa węzły drogowe „Książ” i „Miechów”, 24 obiekty inżynierskie, w tym estakada o długości ponad 600 m, która będzie pełniła także funkcję przejścia dla zwierząt. Estakada powstanie na granicy miejscowości Małoszów i Giebułtów w gminie Książ Wielki.

Dodatkowo powstaną drogi dojazdowe do projektowanego pasa "ekspresówki", a także przepusty o funkcjach hydrologicznych i ekologicznych. Wybudowane zostaną również chodniki dla pieszych i ścieżki rowerowe. Powstanie system odwodnienia: kanalizacja deszczowa, zbiorniki retencyjne i przepompownie oraz urządzenia ochrony środowiska, w tym ekrany akustyczne i przeciwolśnieniowe.

Do przetargu stanęły firmy: Budimex S.A., Przedsiębiorstwo Usług Technicznych
INTERCOR Sp. z o.o., Mota-Engil Central Europe S.A., Mostostal Warszawa S.A., Konsorcjum: „SP” SINE MIDAS STROY” Sp. z o.o., TODINI CENTRAL ASIA L.L.P., FABE POLSKA Sp. z o.o. oraz Metrostav Polska i CHINA STATE CONSTRUCTION ENGINEERING CORPORATION LIMITED.

Najdroższą ofertę złożyła firma Budimex S.A. opiewającą na około 1,056 mld złotych, a najtańszą - Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR sp. z o.o. zawierającą kwotę ok. 753 milionów złotych.

Pran budowy S7 od granicy Świętokrzyskiego do węzła MiechówFot. GDDKiA

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution