101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni zajmą się tematem pomnika ofiar ludobójstwa i tajnym systemem głosowania

Data publikacji: 19.02.2020 11:49
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.02.2020. Kielce. Konferencja przez sesją Rady Miasta Kielce. Na zdjęciu od lewej Kamil Suchański  przewodniczący Rady Miasta w Kielcach i Jarosław Karyś  wiceprzewodniczący Rady Miasta w Kielcach

19.02.2020. Kielce. Konferencja przez sesją Rady Miasta Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta w Kielcach i Jarosław Karyś - wiceprzewodniczący Rady Miasta w Kielcach
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Uchwałą w sprawie budowy kontrowersyjnego pomnika upamiętniającego ofiary ludobójstwa na Wołyniu, a także kwestią wprowadzenia tajnego głosowania w systemie elektronicznym zajmą się między innymi radni podczas jutrzejszych obrad sesji Rady Miasta Kielce.

Kamil Suchański przewodniczący rady miasta stwierdził, że zmiany w sposobie tajnego elektronicznego głosowania wymagają nowych zapisów w statucie Rady Miasta Kielce.

- Za tą nową formą głosowania opowiadają się kluby radnych Koalicji Obywatelskiej i Bezpartyjni i Niezależni. Zdania komisji w tej sprawie są podzielone. Negatywnie projekt uchwały zaopiniowała komisja finansów. Zmiany w statucie muszą być jednak opiniowane przez wszystkie komisje rady - dodaje.

Przeciwny zmianie sposobu glosowania jest Jarosław Karyś, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Kielcach, jak podkreśla, takie stanowisko prezentuje także cały klub Prawa i Sprawiedliwości.

- Uważamy, że system, który jest w tej chwili zainstalowany w mieście nie gwarantuje pełnej tajności. Nie mamy żadnej gwarancji, że nie można tego systemu zhakować, czy też wykazać jak głosowały konkretne osoby - zaznacza.

Jarosław Karyś pytany, czy podczas jutrzejszych obrad klub radnych Prawa i Sprawiedliwości podejmie ponowną próbę odwołania przewodniczącego Suchańskeigo, stwierdził, że ten projekt cały czas jest rozważany. Nie potwierdził ani nie zaprzeczył, czy taki wniosek pojawi się podczas czwartkowej sesji rady miasta.

Prawdopodobnie radni podczas obrad będą chcieli także zapytać prezydenta Bogdana Wentę o kwestię przekazania pieniędzy z budżetu miasta dla klubu sportowego Vive Kielce. Do tej pory piłkarze ręczni dostawali od miasta 2,5 mln zł rocznie. W tym roku na to być tylko 1,5 mln zł. Zdaniem władz klubu może to skutkować znacznym obniżeniem poziomu sportowego PGE Vive.

Początek sesji w czwartek o godzinie 10.00. Jej przebieg będzie można oglądać na naszej stronie internetowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution