101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przewozy pacjentów na razie po staremu

Data publikacji: 19.02.2020 14:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Nie rozstrzygnięto konkursu na świadczenie usług transportu medycznego pomiędzy szpitalami w naszym regionie. Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, konkurs co prawda wygrało Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, ale do funduszu wpłynęły odwołania od wyników tego postępowania.

- Do tej pory funkcjonował system, według którego pacjent który przebywał w szpitalu i musiał np. kontynuować leczenie, czy konsultacje w innej lecznicy, był przewożony przez szpital, w którym dotychczas przebywał – wyjaśnia Beata Szczepanek.  

Według nowych przepisów, za transport pacjentów karetkami pomiędzy szpitalami odpowiadają już nie poszczególne lecznice, a NFZ. Dlatego instytucja ogłosiła konkurs na te świadczenia. Beata Szczepanek informuje, że w związku z odwołaniami od wyników konkursu wyłonienie nowego przewoźnika odsunęło się w czasie o przynajmniej kilka tygodni.

- Pacjent tego nie odczuje. Ponieważ jednak to Narodowy Fundusz Zdrowia ma wyłonić placówkę, która będzie chorych transportowała, taki konkurs ogłosiliśmy. Zwyciężyło Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, ale oferent, który przegrał miał prawo złożyć odwołanie i takie do nas wpłynęło – dodała Beata Szczepanek.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu szpitale we własnym zakresie będą musiały zapewnić transport swoich pacjentów do innych lecznic. W tym roku na ten cel Narodowy Fundusz Zdrowia zaplanował prawie 4 mln zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution