101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marcin Patrzałek podpisał umowę ze światowym gigantem wydawniczym

Data publikacji: 19.02.2020 17:00
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Marcin Patrzałek

Marcin Patrzałek
Fot. archiwum prywatne

Marcin Patrzałek, pochodzący z Kielc gitarzysta już od kilku lat odnosi sukcesy na międzynarodowej scenie, ale teraz przed nim kolejny ważny krok. Artysta podpisał w USA kontrakt z wydawnictwem Sony Music.

19-latek przyznaje, że jest to ważne wydarzenie w jego karierze i muzyce.

- Jestem ogromnie podekscytowany, bo podpisać kontrakt z wytwórnią światową nie jest to łatwa rzecz - mówi.

Marcin dodaje, że jest to tym bardziej niezwykłe, ze względu na rodzaj muzyki, jaki uprawia, a sam o sobie mówi, że jest gitarzystą eksperymentalnym.

- Właściwie ciężko jest wskazać osobę, która grała w tym stylu i podpisała kontrakt z tak dużą wytwórnią, mainstreamową. Widać, że zobaczyli potencjał w moim stylu, który może być nowością na światowym rynku. Cieszę się, że mogę być tą osobą, która będzie go propagować. Zobaczymy, czy się uda - zaznacza.

Marcin Patrzałek na ten sukces pracował od lat. W 2015 roku jako 14-letni wirtuoz gitary wygrał w 9. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka” w Polsacie, w grudniu 2018 roku zwyciężył we włoskim talent show „Tú Sí Que Vales”, a we wrześniu 2019 roku wystąpił w półfinale amerykańskiej edycji „Mam talent”.

Przełomowe było zwycięstwo we włoskim programie. Sukces spowodował szum medialny wokół kielczanina. Jak wspomina Marcin, włoski recenzent muzyczny Giuseppe Videtti, publicysta włoskiego dziennika La Repubblica, zaprosił go na wywiad.

- Ten wywiad się odbył za pośrednictwem skype’a, a po jego zakończeniu Giuseppe Videtti powiedział, że ma kontakty w kilku globalnych wytwórniach i pomógł nam się do nich dostać. To był ten pierwszy, najtrudniejszy krok - wyjaśnia.

Rozmowy rozpoczęły się w styczniu ubiegłego roku, natomiast od września do grudnia trwały negocjacje z Sony Global. Jak wspomina Marcin, były trudne, ale zakończyły się owocnie. O szczegółach na razie nie może mówić. Na razie musi pracować nad tym, by w 2020 roku w mediach elektronicznych regularnie ukazywały się nowe utwory i nowe aranżacje.

Marcin Patrzałek ma 19 lat. Jest absolwentem Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek imienia Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach. We wrześniu rozpocznie naukę w Berklee College of Music w Bostonie. W 2015 roku jako 14-letni wirtuoz gitary, wygrał w 9. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka” w Polsacie, w grudniu 2018 roku zwyciężył we włoskim talent show „Tú Sí Que Vales”, a we wrześniu 2019 roku wystąpił w półfinale amerykańskiej edycji „Mam talent”. W wieku 16 lat wydał płytę „Hush” składającą się głównie z jego autorskich kompozycji.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution