101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy budynek dla sandomierskich kupców oficjalnie otwarty

Data publikacji: 19.02.2020 18:01
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.02.2020. Sandomierz. Otwarcie nowej hali targowej. Na zdjęciu od lewej Janusz Stasiak  kierownik zakładu budżetowego Targowiska Miejskie w Sandomierzu Marta Pawlik  prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Kupców Placu 3 Maja Janusz Poński  radny ks. Krzysztof Rusiecki  krajowy duszpasterz  rzemieślników Marcin Marzec  burmistrz Sandomierza

19.02.2020. Sandomierz. Otwarcie nowej hali targowej. Na zdjęciu od lewej: Janusz Stasiak - kierownik zakładu budżetowego Targowiska Miejskie w Sandomierzu, Marta Pawlik - prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Kupców Placu 3 Maja, Janusz Poński - radny, ks. Krzysztof Rusiecki - krajowy duszpasterz rzemieślników, Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Hala targowa na Placu 3 Maja w Sandomierzu oficjalnie została otwarta. Nowoczesny budynek zastąpił szpecące to miejsce stragany, ponadto znacznie poprawił warunki pracy lokalnych kupców.

Zwróciła na to uwagę Marta Pawlik, prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Kupców Plac 3 Maja, która powiedziała, że warunki uległy diametralnej poprawie. 

Handel odbywa się teraz w ciepłych pomieszczeniach, klienci mogą zrobić zakupy komfortowo, przymierzyć garderobę w godnych warunkach, obejrzeć wszystko co jest wyeksponowane na stoiskach. Ważne jest również to, że budynek hali targowej daje gwarancję, że kupcy są dostępni ze swoim towarem codziennie, bez względu na pogodę. Przedstawicielka sandomierskich kupców w imieniu wszystkich przedsiębiorców podziękowała władzom miasta za zrealizowanie inwestycji, która - jak stwierdziła - przyczyni się do rozwoju lokalnego handlu. Zapewniła, że kupcy będą się starać zaspokoić wszystkie potrzeby swoich klientów.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec przypomniał, że budowa hali targowej została sfinansowana z budżetu miasta. Cała inwestycja wraz z dokumentacją kosztowała 1,7 mln złotych. Wyraził nadzieję, że poniesione koszty w najbliższych latach zwrócą się, ponieważ kupcy co miesiąc będą uiszczać opłatę z tytułu korzystania z obiektu w wysokości 30 złotych netto za metr kwadratowy. Marcin Marzec dodał, że taką stawkę zaproponowano po przeanalizowaniu wysokości opłat jakie proponują najemcom podmioty prywatne, funkcjonujące w sąsiedztwie nowej hali targowej.

- Tam zdarza się, że stawki sięgają nawet 50 złotych za metr kwadratowy - dodał burmistrz.

Kupcy z Placu 3 Maja początkowo krytykowali kwotę 30 złotych netto za metr kwadratowy, określając ją jako zbyt wygórowaną. Dzisiaj Marta Pawlik stwierdziła, że stowarzyszenie doszło do porozumienia z władzami miasta w sprawie opłat. Wyraziła nadzieję, że hala będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem mieszkańców.

W nowej hali jest 18 boksów o powierzchni od 15 do 25 metrów kwadratowych.

- Obecnie tylko cztery z nich są niezagospodarowane, ale zgłaszają się zainteresowani do korzystania z tych miejsc - poinformował Janusz Stasiak, kierownik zakładu budżetowego Targowiska Miejskie w Sandomierzu.

Zakład wraz z Sandomierskim Stowarzyszeniem Kupców z Placu 3 Maja będzie wspólnie zarządzać nową halą targową. W obiekcie są stoiska przede wszystkim branży odzieżowej i obuwniczej.

Budynek poświęcił ks. Krzysztof Rusiecki, ogólnopolski duszpasterz rzemieślników, proboszcz parafii św. Pawła w Sandomierzu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution