101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radio Kielce uruchomi serwis internetowy „Strefa munduru”

Data publikacji: 20.02.2020 15:22
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.02.2020 Kielce. Spotkanie inicjujące projekt Radia Kielce  Strefa munduru.

20.02.2020 Kielce. Spotkanie inicjujące projekt Radia Kielce - „Strefa munduru”.
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Radio Kielce uruchomi wkrótce nowy serwis internetowy - „Strefa munduru”. Ma on być poświęcony służbom mundurowym z województwa świętokrzyskiego.

- Byłyby tam prezentowane zdjęcia i filmy z akcji ratunkowych, ćwiczeń, manewrów i ważnych zajęć żołnierzy, strażaków, policjantów, leśników i innych formacji - zapowiada Dionizy Krawczyński z Redakcji Internetowej Radia Kielce, koordynator projektu.

- Łączy ich wszystkich mundur i służba. Chcielibyśmy, żeby zaczęli się chwalić tym, co robią. Czasem nawet ich sąsiedzi nie wiedzą co robią ci wspaniali ludzie, jak ciężko ćwiczą i jak wyglądają przeprowadzane przez nich akcje - wyjaśnia Dionizy Krawczyński.

Dziś w siedzibie Radia Kielce odbyło się spotkanie inicjujące projekt z udziałem przedstawicieli świętokrzyskich służb.

Jak mówi inspektor Artur Bielecki, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, może to być kolejna platforma kontaktu policji ze społeczeństwem.

- Każdą taką inicjatywę oceniamy pozytywnie, bo chcemy dotrzeć ze swoimi informacjami do jak najszerszego grona. W ten sposób możemy promować naszą służbę. Chcemy mieć dobrych kandydatów i zdajemy sobie sprawę z tego, że aby ich zachęcić, musimy im pokazać jak ta służba wygląda na co dzień i jakie przynosi efekty - mówi inspektor Artur Bielecki.

Pułkownik Grzegorz Motak, dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przyznaje, że w jego ocenie to trafiona inicjatywa. WOT także chętnie prezentowałby tam swoją działalność.

- Chcemy pokazywać to, do czego zostaliśmy stworzeni, nasza codzienną pracę, a także wewnętrzne życie jednostki. Wszystko, co zachęci do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej - powiedział pułkownik Grzegorz Motak.

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego pułkownik Jarosław Molisak dodał, że cieszy go inicjatywa Radia Kielce, dzięki której każda jednostka mogłaby prezentować swoją specyfikę.

- W przypadku świętokrzyskiej administracji wojskowej jest to promocja ochotniczych form służby wojskowej - powiedział pułkownik Jarosław Molisak.

Dodał, że w jego ocenie projekt Radia Kielce będzie dużym wsparciem w pozyskiwaniu ochotników do wszystkich form służby wojskowej, także do służby zawodowej.

Z kolei brygadier Grzegorz Rajca, zastępca Wojewódzkiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, dodał, że poprzez nowy serwis chciałby prezentować informacje o akcjach ratowniczo-gaśniczych i prewencyjnych państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Reprezentant Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Paweł Kosin podkreśla, że leśnicy starają się być obecni w mediach społecznościowych. Obecnie na portalu Facebook mają ponad 300 profili nadleśnictw, które można śledzić. Swoje doświadczenie leśnicy chcą wykorzystać w tworzeniu nowej inicjatywy Radia Kielce. 

- Będziemy się starali możliwie aktywnie uczestniczyć w pracach nad tworzeniem tego serwisu. Widzimy, że ludzie są bardzo zainteresowani tym, co się dzieje w lesie. Na podstawie zasięgu wielu postów widać, że są to treści chętnie udostępniane i żywo komentowane. Pozwala nam to też obalać wiele mitów o lesie i pracy leśnika - dodaje Paweł Kosin.

Obecnie inicjatywę Radia Kielce pod nazwą „Świętokrzyska Strefa Munduru” można śledzić na portalu społecznościowym Facebook.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution