101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Kowale” rozdane najlepszym

Data publikacji: 20.02.2020 15:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.02.2020 Wola Morawicka. Kowale  nagrody gospodarcze gminy Morawica. Na zdjęciu od lewej dyrektor firmy Termatel Michał Pindral ze Srebrnym Kowalem prezes Perfekt Sp. z.o.o Zbigniew Bartela ze Złotym Kowalem i właściciel  RTECH Grzegorz Rybus z Brązowym Kowalem

20.02.2020 Wola Morawicka. Kowale - nagrody gospodarcze gminy Morawica. Na zdjęciu (od lewej): dyrektor firmy Termatel Michał Pindral ze Srebrnym Kowalem, prezes Perfekt Sp. z.o.o Zbigniew Bartela ze Złotym Kowalem i właściciel R-TECH Grzegorz Rybus z Brązowym Kowalem
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najstarsze nagrody gospodarcze w województwie świętokrzyskim zostały przyznane przedsiębiorcom funkcjonującym w gminie Morawica. Najbardziej prężne firmy, po raz 24. odebrały „Kowale”.

Burmistrz Marian Buras podkreśla, że idea przyznawania tych nagród zrodziła się z chęci stworzenia w gminie dobrego klimatu do rozwoju przedsiębiorczości.

- To były trudne czasy, zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla samorządów. To okres galopującego bezrobocia. Dlatego zależało nam bardzo na tym, żeby przedsiębiorcy mogli poczuć, że samorząd jest dla nich partnerem, że nie jest to tylko instytucja administracyjna, która ściąga podatki. Chcieliśmy pokazać przedsiębiorcom, że chcemy współpracować. To sprawiło, że taki przyjazny klimat został wytworzony w gminie – dodał Marian Buras.

Kapituła konkursowa brała również pod uwagę aktywność w życiu samorządowym, czy włączanie się w akcje charytatywne poszczególnych przedsiębiorców. Najważniejszą statuetkę, czyli złotego „Kowala” otrzymało Przedsiębiorstwo Budowlane Perfect z Bilczy. Jak powiedział Zbigniew Bartela, prezes firmy, statuetka to przede wszystkim podziękowanie i docenienie pracowników przedsiębiorstwa.

- To docenienie i uhonorowanie przedsiębiorcy. Firmę tworzą przede wszystkim jej pracownicy, więc dyrektor, czy prezes sam niewiele by zrobił, gdyby nie miał dobrej załogi. Na rynku budowlanym działamy 20 lat. Obecnie realizujemy kilka obiektów. To m.in. rozbudowa budynku Centrum Bajki w Pacanowie, czy budowa nowej tężni w Busku – Zdroju. W ostatnim czasie wybudowaliśmy też szkołę w Łopusznie, która do użytku została oddana 3 miesiące temu – dodał Zbigniew Bartela.

Srebrny „Kowal” trafił do cynkowni Termetal z Dębskiej Woli, a brązowy do firmy produkcyjno – usługowej „R-Tech” Grzegorz Rybus z Brzezin. 

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution