101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Budynki szpitala na Czarnowie będą połączone

Data publikacji: 20.02.2020 16:50
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.02.2020. Kielce. Posiedzenie komisji budżetu sejmiku województwa

20.02.2020. Kielce. Posiedzenie komisji budżetu sejmiku województwa
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Nowy łącznik pozwoli przemieszczać się pod dachem ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do Świętokrzyskiego Centrum Neurologii, na Czarnowie w Kielcach. Radni z komisji budżetu sejmiku województwa pozytywnie zaopiniowali pomysł sfinansowani tej inwestycji.

Łącznik umożliwi bezproblemowe przemieszczanie się pacjentów między budynkami. - Do tej pory, kiedy zaistniała taka potrzeba, trzeba było wozić osoby chore z neurologii na badania diagnostyczne do sąsiedniego budynku karetką – wyjaśniał Włodzimierz Wielgus, wicedyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Dodał, że z punktu widzenia pacjenta, to bardzo niewygodne, utrudnia funkcjonowanie całemu zespołowi medycznemu, a także wydłuża czas dotarcia na diagnostykę.

Łącznik byłby dużym udogodnieniem dla pacjentów, ale też umożliwiłby redukcję kosztów związanych z transportem pacjentów. Miesięcznie to oszczędności sięgające nawet 50 tys. zł.

Inwestycja ma być realizowana zamiast Centrum Urazowego dla Dzieci. - Ta inwestycja nie może powstać, dlatego że nie jesteśmy w stanie zapewnić obsady specjalistów, zwłaszcza chirurgów dziecięcych, których brakuje nie tylko w województwie świętokrzyskim, lecz także w całej Polsce – tłumaczył Włodzimierz Wielgus.

Podkreślał, że centrum miało być przeznaczone dla dzieci – ofiar wypadków komunikacyjnych. Teraz otrzymują pomoc w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii. – To się nie zmieni – zaznaczał Włodzimierz Wielgus.

Dyrektor zwracał też uwagę na to, ze w razie utworzenia centrum, lekarze specjaliści musieliby dyżurować w tej placówce przez całą dobę. – Na ten moment takich warunków nie jesteśmy w stanie zapewnić – mówił.

Nowy łącznik miałby być finansowany z pieniędzy, pierwotnie przeznaczonych na budowę centrum urazowego. To nieco ponad 1 mln zł. Ostateczną decyzję w tej sprawie radni podejmą na najbliższej sesji, w poniedziałek 24 lutego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution