101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Artystyczna rywalizacja" szkół w Sandomierzu

Data publikacji: 20.02.2020 17:57
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.02.2020. Sandomierz. Turniej Szkół

20.02.2020. Sandomierz. Turniej Szkół
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kilkuosobowe reprezentacje 6 szkół ponadpodstawowych z powiatu sandomierskiego wzięły udział w artystycznym Turnieju Szkół, który odbył się w Sandomierzu. Motywem przewodnim był magiczny świat dziecięcy.

Nastolatkowie musieli więc odświeżyć swoją pamięć i cofnąć się w lata, gdy byli w wieku przedszkolnym. Każda drużyna musiała zaprezentować na turnieju: wierszyk, taniec, piosenkę i krótki układ sportowy. Rywalizowano także w kategorii "karnawałowa para”.  

Młodzież występowała w przebraniach nawiązujących do swoich motywów bajek, wierszyków i utworów muzycznych z dzieciństwa. Była więc m.in. Fiona i Szrek, Smerfy, a także Pszczółka Maja. Wśród publiczności byli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również dzieci z Przedszkola nr 1.

Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu była bardzo zadowolona z tego turnieju.

- To wydarzenie jest z jednej strony powrotem do dzieciństwa, a z drugiej uświadomieniem sobie, że wciąż jesteśmy dziećmi. To świetna zabawa. Uważam, że dobrze spędziliśmy czas na turnieju, mogliśmy się pokazać z dobrej strony - powiedziała uczennica Katarzyna Swatek.

Janusz Suszyna, naczelnik wydziału oświaty w starostwie powiatowym w Sandomierzu stwierdził, że turniej w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich jest osobliwy. Na terenie powiatu nie ma szkoły o profilu artystycznym, chociaż jest bardzo dużo młodzieży uzdolnionej właśnie pod tym kątem. Zmagania w tzw. "Marmoladzie" dają - jego zdaniem - szansę zaprezentowania młodych talentów, wyłonienia najlepszych. To wydarzenie daje młodzieży pełen komfort i luz w doborze repertuaru i przygotowaniu wszystkich występów. Mogą wykazać się kreatywnością.

Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu Dariusz Łuczak jest pod wrażeniem pomysłowości młodzieży, poczucia humoru i dystansu do siebie. Przypomniał, że gdy powstawał ten turniej, główną ideą było to, aby wydobyć z uczniów coś więcej niż tylko wiedzę i dobre zachowanie na lekcjach. To się udało patrząc na frekwencję i niesłabnące zainteresowanie - dodał dyrektor Łuczak.

Zmagania uczniów oceniało profesjonalne jury. Przyznano 1, 2 i 3 miejsca w poszczególnych kategoriach. Piosenkę dziecięcą najlepiej wykonali uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu, wierszyk młodzież tzw. Ekonomika. W tańcu bezkonkurencyjni byli uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego, w konkurencji sportowej  młodzież z liceum w Chobrzanach. Ta szkoła otrzymała także pierwsze miejsce w kategorii „karnawałowa para”

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution