101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców

Data publikacji: 20.02.2020 18:46
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego

Na zdjęciu: Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Mikro oraz małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa świętokrzyskiego mogą starać się o dodatkowe pieniądze na rozwój działalności.

Dziś władze województwa przekazały prawie 30 mln zł do Banku Gospodarstwa Krajowego, który udzieli świętokrzyskim przedsiębiorcom preferencyjnych pożyczek i poręczeń.

Marszałek Andrzej Bętkowski podkreślał, że województwo już realizuje projekt z BGK, dziś podpisano aneks do umowy, który zwiększa pulę pieniędzy dostępną dla firm.

- Dzięki tym funduszom będzie możliwe wsparcie ponad 900 firm z regionu. Pomoc jest skierowana na wdrażanie innowacji i nowych technologii - mówił marszałek.

Bank pełni rolę „Menadżera Funduszu Funduszy”. Otrzymane od województwa pieniądze są dzielone przez bank na mniejsze kwoty. Pieniądze przyznaje się, w drodze przetargu publicznego, pośrednikom, którzy wskazują beneficjentów końcowych i udzielają pożyczek.

- Warunki udzielania pożyczek są w najgorszym razie rynkowe, firma może pozyskać do 1 mln zł i spłacać kredyt przez 7 lat - podkreśla Przemysław Cieszyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dodaje, że pożyczkę można uzyskać na bardzo różne działania, między innymi otwarcie sieci sklepów spożywczych, w tym wynajęcie pod nie lokali, czy zatowarowanie sklepów.

Z pożyczek można będzie skorzystać do końca 2023 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution