101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

O włos od tragedii na krajowej „73” [FILM]

Data publikacji: 21.02.2020 10:38
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. KPP w Busku – Zdroju / screen

Tylko dzięki refleksowi kierujących samochodami osobowymi nie doszło do tragedii na trasie Busko-Zdrój - Chmielnik.

Na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Skorzów samochód dostawczy zatrzymał się, by skręcić w lewo. Na wykonanie manewru czekała jadąca za nim ciężarówka. Wtedy nadjechał kolejny samochód ciężarowy, który zamiast się zatrzymać, zaczął omijać stojące pojazdy, wyjeżdżając z całym impetem wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwka.

Tylko dzięki refleksowi kierujących osobówkami nie doszło do czołowego zderzenia, które mogło być tragiczne w skutkach. Nagranie z zachowaniem zawodowego kierowcy wraz z wnioskiem o ściganie wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju.

- Prędkość, brawura, lekceważenie przepisów drogowych i lekkomyślność to prosta droga do wypadku, w którym ktoś może zostać ciężko ranny, a nawet zginąć - przestrzega asp. Tomasz Piwowarski z Komendy w Busku-Zdroju. - Szczególną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych ponoszą osoby kierujące pojazdami ciężarowymi i zajmujące się zawodowo transportem osób. Warto zauważyć, że coraz więcej użytkowników dróg korzysta z kamer rejestrujących swoje zachowanie na drodze, sposób jazdy innych kierowców, a także rowerzystów i pieszych. Coraz większa świadomość społeczna sprawia, iż ludzie będąc świadkami takich zdarzeń zgłaszają je, a kierujący ponoszą za swoje zachowanie karę - relacjonował policjant.

Policja ustaliła, że do zdarzenia doszło 14 lutego około godziny 10.15. Funkcjonariusze poszukują osób, które były świadkami zdarzenia lub mają wiedzę, która może pomóc w ustaleniu jego przebiegu.

Można stawić się osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Busku-Zdroju lub telefonować na całodobowe numery telefonów 41 378 92 00 i 112.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution