101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nie było rozmów MPK - miasto. Związkowcy rozważają zaostrzenie protestu

Data publikacji: 21.02.2020 10:52
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Urząd Miasta Kielce

Kielce. Urząd Miasta Kielce
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Wbrew zapowiedziom nie doszło dziś, do rozmów przedstawicieli Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach ze służbami odpowiedzialnymi w mieście za transport zbiorowy. Spotkanie miało być reakcją na postulaty związkowców z MPK. Kierowcy, po informacji o planach negocjacji odwołali w ubiegłym tygodniu protest. Przedstawiciele przewoźnika przyszli na umówioną godzinę do urzędu miasta.

W delegacji miasta czekał na nich m.in. zastępca prezydenta Arkadiusz Kubiec - informuje Elżbieta Śreniawska, prezes MPK. To nie spodobało się związkowcom.

- Prowokacyjnie przyszedł pan prezydent Kubiec, który nie uważa związków za stronę w rozmowach. To na nowo podgrzało atmosferę. Związki odmówiły udziału w spotkaniu – powiedziała Elżbieta Śreniawska.

Aktualnie w MPK obraduje komitet strajkowy. W najbliższym czasie wydane zostanie oświadczenie, z którego dowiemy się, czy protest związkowców zostanie zaostrzony. Pracownicy MPK domagają się od władz miasta pomocy w poprawie warunków pracy. Chcą też stałego odblokowania buspasów, które notorycznie są zajmowane przez nieuprawnione pojazdy. Tak jest m.in. na ulicach Olszewskiego i Pusha, które kierowcy chcą w związku z tym omijać. Związkowcom nie podoba się również przesuwanie linii autobusowych w taki sposób, że coraz mniej autobusów kończy trasy na pętlach z minidworcami.

Tydzień temu planowana była akcja protestacyjna, ale została zawieszona. Teraz związkowcy rozważają jej zaostrzenie

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution