101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świetlica zyskała drugie życie. Powstał w niej klub seniora

Data publikacji: 21.02.2020 11:52
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
21.02.2020. Niewiatrowice. Otwarcie klubu seniora. Na zdjęciu od lewej Stanisław Porada  burmistrz Działoszyc Renata Janik  wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i ks. Andrzej Jankoski  proboszcz parafii Trójcy Świętej w Działoszycach

21.02.2020. Niewiatrowice. Otwarcie klubu seniora. Na zdjęciu (od lewej): Stanisław Porada - burmistrz Działoszyc, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i ks. Andrzej Jankoski - proboszcz parafii Trójcy Świętej w Działoszycach
Fot. Urząd Miasta i Gminy w Działoszycach

W Niewiatrowicach w gminie Działoszyce powstał klub seniora. Za pieniądze z rządowej dotacji na potrzeby klubu przekształcono budynek miejscowej świetlicy wiejskiej.

Jak informuje Stanisław Porada, burmistrz Działoszyc, to pierwsze takie miejsce w gminie. Obiekt przeszedł gruntowny remont, został też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokal wyposażono w nowe meble, sprzęt AGD oraz sprzęt sportowy do ćwiczeń i rehabilitacji. Seniorzy mają do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię, jedno duże pomieszczenie, dwie łazienki oraz zaplecze.

- Zależało mi głównie na „ożywieniu” naszej świetlicy. Jest dużo mieszkańców, którzy wyrazili chęć korzystania z lokalu i oferowanych zajęć. Głównym celem jest integracja mieszkańców, spędzenie wolnego czasu w miłej atmosferze i w komfortowych dla seniorów warunkach - zaznacza burmistrz.

Klub będzie organizował dla seniorów wycieczki, zajęcia ruchowe, rehabilitacyjne, wyjazdy do kina i teatru.

Mieszkańcy gminy nie kryją zadowolenia. Chwalą inicjatywę, budynek i liczą na atrakcyjne zajęcia.
Klub Seniora obecnie tworzy ponad 20 osób.

Remont budynku kosztował ok. 30 tys. zł, z czego 10 tys. stanowi wkład gminy. Działoszyce dostaną też dofinansowanie na funkcjonowanie klubu. Wyniesie ono ok. 200 złotych miesięcznie na każdego uczestnika.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution