101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szkoła literatów funkcjonuje w Kazanowie

Data publikacji: 21.02.2020 13:36
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.02.2020. Kazanów. Na zdjęciu od lewej Iza Śliwak Alicja Ryś Ewa Gulak  koordynatorka Elżbieta Ilska  koordynatorka Paweł Milcarek  dyrektor

20.02.2020. Kazanów. Na zdjęciu (od lewej): Iza Śliwak, Alicja Ryś, Ewa Gulak - koordynatorka, Elżbieta Ilska - koordynatorka, Paweł Milcarek - dyrektor
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Dzieci ze szkoły w Kazanowie piszą wiersze, fantastyczne opowiadania i w dodatku swoje dzieła wydają, jako książki i nowoczesne audiobooki. Pod okiem nauczycielki Ewy Gulak i Elżbiety Ilskiej, młodzi ludzie zajęli się redakcją i ilustrowaniem wierszy dla dzieci, napisanych przez lokalną poetkę Izabelę Gut.

Dariusz Kowalczyk, dyrektor wydawnictwa ARSLIBRIS działającego w Bibliotece Publicznej w Końskich informuje, że dzieci zilustrowały ponad 70 wierszy i zaangażowały się w nagrania wierszy.

- Ciekawostką po raz pierwszy stosowaną przez nas w naszych książkach będzie kod QR umieszczony pod każdym wierszem. Po jego sczytaniu, smartfon będzie przenosił na popularny serwis, gdzie każdy wiersz będzie odczytywany - mówi dyrektor.

Wiersze zostały nagrane przez przedstawicieli ważnych instytucji w Końskich, nauczycieli i dzieci w studiu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. W kwietniu będzie można wysłuchać nagrań w serwisie YouTube.

Rok wcześniej, uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie wydali w wydawnictwie ARSLIBRIS książkę z opowiadaniami fantastycznymi napisanymi przez dzieci. Autorzy podkreślają, że praca nad książką i nad projektem multimedialnym była bardzo rozwijająca.

- Myślę, że się otworzyliśmy na świat, działamy i jesteśmy oryginalni - mówi Asia Duda.

-To jest bardzo super, że to co napiszemy inni czytają, mogą to oceniać - dodaje Krzysiek Tomczyk.

- Na pewno rozwija to moje umiejętności pisarskie i wyobraźnię - podsumowuje Ala Ryś.

Wydanie książki z poezją planowane jest w maju.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution