101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

KO wspiera kolejowe szprychy, ale w innym kształcie

Data publikacji: 21.02.2020 14:59
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
21.02.2020. Kielce. Konferencja PO w sprawie szprych do CPK. Na zdjęciu od lewej Jan Maćkowiak Marzena OkłaDrewnowicz  poseł Konrad Krnig  prezydent Skarżyska  Kamiennej Artur Gierada  przewodniczący PO

21.02.2020. Kielce. Konferencja PO w sprawie szprych do CPK. Na zdjęciu (od lewej): Jan Maćkowiak, Marzena Okła-Drewnowicz - poseł, Konrad Krönig - prezydent Skarżyska - Kamiennej, Artur Gierada - przewodniczący PO
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Działaczom Koalicji Obywatelskiej w regionie nie podoba się wstępna koncepcja budowy tzw. szprych, czyli odnóg szybkiej kolei, które będą prowadzić do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Twierdzą, że koncepcja marginalizuje północną część regionu, ponieważ omija Skarżysko-Kamienną i Starachowice.

- Nie godzimy się na to, żeby dwa spośród trzech miast prezydenckich na północy województwa nie były uwzględnione w bezpośrednim połączeniu do CPK - mówi poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

Podkreślała, że Starachowice zupełnie pominięto w planie CPK, a w tym mieście znajduje się strefa ekonomiczna z potencjałem rozwojowym. Z kolei Skarżysko to jeden z największych węzłów kolejowych w Polsce z ogromnymi kolejarskimi tradycjami.

Jan Maćkowiak, radny sejmiku wojewódzkiego, przedstawiał własną koncepcję budowy szybkiego połączenia kolejowego.

- Niech szprycha, która prowadzi z Podkarpacia przez Sandomierz i Ostrowiec, biegnie dalej przez Starachowice i Skarżysko do linii kolejowej numer 25. Następnie połączy się z drugą szprychą w województwie i dotrze przez Opoczno do Warszawy - mówił.

Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej PO, podkreślał, że popiera planowane inwestycje kolejowe, ale według niego powinny one zostać skonsultowane z mieszkańcami i samorządowcami.

Przypomnijmy, że dwie z 10. planowanych szprych budowanych dla CPK mają przebiegać przez Świętokrzyskie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution