101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jolanta Stępień po raz kolejny szefem jędrzejowskiego oddziału PCK

Data publikacji: 21.02.2020 20:01
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
21.02.2020 Jędrzejów. Zjazd sprawozdawczowyborczy jędrzejowskiego oddziału PCK. Na zdjęciu prezes Jolanta Stępień

21.02.2020 Jędrzejów. Zjazd sprawozdawczo-wyborczy jędrzejowskiego oddziału PCK. Na zdjęciu: prezes Jolanta Stępień
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jolanta Stępień została ponownie wybrana prezesem jędrzejowskiego oddziału PCK. Podczas zjazdu sprawozdawczo-wyborczego wybrano również zarząd tego gremium, w skład którego weszli Włodzimierz Bugajski, Mirosława Kosowska, Aneta Stępień i Beata Wójcik.

Prezes Jolanta Stępień dziękując za zaufanie i ponowny wybór powiedziała, że przed zarządem kolejne wyzwania.

- Konieczne jest poszukiwanie nowych sposobów pozyskiwania pieniędzy, aby pomagać tym najbardziej potrzebującym - podkreśliła. Jak dodała, największym obszarem działań będzie teraz edukacja prozdrowotna w szkołach.

Poinformowała, że na terenie powiatu jędrzejowskiego istnieją 22 szkolne koła PCK, które zrzeszają prawie 800 członków. Bardzo popularną akcją wśród dzieci i młodzieży jest akcja „Gorączka złota”, w ramach której z zebranych grosików co roku udaje się zebrać od 4 do 5 tys. zł. Są one następnie przekazywane na pomoc socjalną.

21.02.2020 Jędrzejów. Zjazd sprawozdawczo-wyborczy jędrzejowskiego oddziału PCKFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Dużą popularnością wśród młodzieży i dorosłych cieszy się ruch honorowego krwiodawstwa. Prym wiodą trzy kluby honorowych dawców krwi - przy Fabryce Kotłów „Sefako” w Sędziszowie oraz przy zespołach szkół nr 1 i 2 w Jędrzejowie.

- Staramy się, aby idea Polskiego Czerwonego Krzyża była nadal aktualna. W tym duża zasługa opiekunów szkolnych kół PCK, ponieważ do akcji włączone są dzieci i młodzież. Informacja trafia również do rodziców i całych rodzin - powiedziała prezes Jolanta Stępień. 

Jak dodała, w ostatnich 4 latach z pomocy socjalnej w ramach przedświątecznej zbiórki żywności skorzystało 99 rodzin. Nową formą pomocy, która się sprawdziła, jest zbiórka tekstyliów. W tym celu w 2015 roku PCK podpisał umowę z Fundacją Eco Textil i zobowiązał się do zbiórki odzieży używanej, wykorzystując do tego specjalne pojemniki. Fundacja Eco Textil podjęła się natomiast odbioru całej zawartości pojemników i przekazania pieniędzy. W latach 2016-2019 dochód ze zbiórki odzieży używanej wyniósł ponad 22 tys. zł.  

Podczas zjazdu sprawozdawczo-wyborczego oddziału rejonowego PCK w Jędrzejowie wybrano również komisję rewizyjną w składzie Elżbieta Cichoń, Marzena Nowaczek i Elżbieta Liburska.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution