101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dekada KGW z Chobrzan

Data publikacji: 22.02.2020 08:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu od lewej Barbara Zielińska  prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Chobrzan i jej członkinie  Alicja Chuchnowska i Anna Szczecina

Na zdjęciu (od lewej): Barbara Zielińska - prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Chobrzan i jej członkinie - Alicja Chuchnowska i Anna Szczecina
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Koło Gospodyń Wiejskich z Chobrzan w gminie Samborzec obchodzić dziś będzie jubileusz 10-lecia istnienia. Z tej okazji w remizie strażackiej odbędą się obchody rocznicowe z udziałem licznych gości.

Zapowiedzieli się m.in. świętokrzyscy parlamentarzyści i przedstawiciele instytucji o randze wojewódzkiej. Będą też władze powiatu i gminy. W programie zaplanowano m.in. występy zespołu „Zbrucz” z Ukrainy oraz „Gorzyczany” z tej samej gminy, co jubileuszowe KGW.

Jak powiedziała prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Chobrzan Barbara Zielińska, w planach stowarzyszenia jest kontynuacja dotychczasowych działań i dalszy rozwój. Panie organizują wydarzenia okolicznościowe, m.in. z okazji dnia dziecka i dnia kobiet, które integrują mieszkańców. Ponadto dwa lata temu, dzięki pieniądzom uzyskanym z programu „Działaj Lokalnie”, Koło Gospodyń Wiejskich było organizatorem I Biegu Jarskiego na trasie Chobrzany - Andruszkowice. Impreza promowała zdrowy styl życia i była okazją do zorganizowania warsztatów żywieniowych.

KGW z Chobrzan w 2014 roku wygrało konkurs kulinarny Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, zdobywając główną nagrodę, tj. „Srebrną Chochlę”. W nagrodę za to zwycięstwo wójt gminy Samborzec zaprosił przedstawicielki KGW na wyjazd studyjny do zaprzyjaźnionej gminy na Węgrzech.

Anna Szczecina, członkini koła powiedziała, że bardzo lubi pracę w KGW. Jest to oderwanie się od codziennych obowiązków, możliwość spotkania się z innymi ludźmi i kultywowanie dawnych tradycji, ponieważ panie udzielają się przy organizowaniu dożynek parafialnych i gminnych, robią wielkanocne palmy, przygotowują dawne potrawy. Każda z pań ma jakiś talent, który jest wykorzystywany.

Alicja Chuchnowska działająca w kole od początku jego istnienia poinformowała, że KGW z Chobrzan czasami angażuje się w działania charytatywne. Tak też będzie przy okazji obchodów jubileuszowych. Podczas spotkania zbierane będą środki czystości, które za pośrednictwem zespołu „Zbrucz” przekazane zostaną na rzecz dzieci z Donbasu objętego wojną.

Spotkanie jubileuszowe rozpocznie się o godzinie 16.00.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution