101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PiS w Starachowicach zachęca do poparcia Andrzeja Dudy w majowych wyborach

Data publikacji: 22.02.2020 11:24
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22.02.2020 Starachowice. Akcja zbierania podpisów na listach poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Na zdjęciu w pierwszym rzędzie od lewej radna Danuta Krępa poseł Krzysztof Lipiec radna Agnieszka Kuś i Jan Zawisza  szef Solidarności Rolników Indywidualnych

22.02.2020 Starachowice. Akcja zbierania podpisów na listach poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Na zdjęciu (w pierwszym rzędzie, od lewej): radna Danuta Krępa, poseł Krzysztof Lipiec, radna Agnieszka Kuś i Jan Zawisza - szef Solidarności Rolników Indywidualnych
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Trwa akcja zbierania podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy na urząd prezydenta Polski. Jak zaznacza poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, plan jego ugrupowania zakłada, że przy rejestracji kandydata, będzie ich 1,5 mln. W Starachowicach podpisy na listach poparcia zbierane były na targowisku miejskim.

- Akcja trwa od poniedziałku i dotychczas mamy ich 15 tys., połowę w powiecie kieleckim - informuje poseł Krzysztof Lipiec.

Wolontariusze są na targowiskach, w centrach miast, chodzą też od drzwi do drzwi. W ten sposób akcja staje się coraz bardziej popularna. Podczas tych spotkań mieszkańcy zgłaszają też swoje problemy, co daje możliwość udzielenia pomocy.

Radna powiatu starachowickiego Agnieszka Kuś, która angażuje się w zbieranie podpisów, powiedziała, że tylko pod prezydenturą Andrzeja Dudy Polska będzie mogła dalej się rozwijać, a reformy będą kontynuowane. Z kolei radna Danuta Krępa podkreśliła, że poparcie jest bardzo ważne, bo kiedy wygra Andrzej Duda, to nadal będzie realizowana polityka dobrej zmiany.

- Ludzie widzą, że Polska zmienia się na lepsze, dlatego chętnie składają podpisy. Dziś na listach znalazło się około 700 nazwisk - dodała.

Jan Zawisza szef Solidarności Rolników Indywidualnych dodał, że zdaniem jego rozmówców, nie ma alternatywy w wyborach prezydenckich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution