101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bal charytatywny w Bogorii

Data publikacji: 22.02.2020 12:20
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Bogoria. Rodzeństwo Wiktoria i Norbert chorzy na mukowiscydozę

Bogoria. Rodzeństwo Wiktoria i Norbert chorzy na mukowiscydozę
Fot. UG Bogoria

Bal charytatywny na rzecz leczenia trojga dzieci odbędzie się dziś w Bogorii. Zbieranie pieniędzy odbywać się będzie poprzez licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Można będzie także wrzucać datki do puszki.

- Na aukcji każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie - powiedział Marcin Adamczyk, wójt Bogorii, który zaangażował się w organizację wydarzenia. Licytowane będą m.in. piłki z podpisami zawodników Korony Kielce oraz piłkarzy ręcznych PGE Vive.

Wójt ma nadzieję, że szczodrość uczestników balu charytatywnego będzie ogromna, tak, jak to było przed rokiem, kiedy to dla dwojga dzieci uzbierano kwotę ponad 29 tys. zł.

Rodzeństwo Wiktoria i Norbert są chorzy na mukowiscydozę. Jest to choroba genetyczna ogólnoustrojowa, w której uszkodzeniu ulega głównie układ oddechowy i pokarmowy. Obecnie jest ona nieuleczalna i prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń płuc, a w efekcie niewydolności oddechowej i śmierci.

Pieniądze zbierane będą także dla 7-letniego Macieja, który wymaga zabiegu. Chłopiec urodził się z lewostronnym rozszczepem wargi, wyrostka zębodołowego oraz podniebienia miękkiego. W wieku 5 lat zdiagnozowano u niego kolejne dolegliwości, które spowodowały niedosłuch.

Bal charytatywny odbędzie się w hali sportowej przy Zespole Szkół w Bogorii.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution