101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mariusz Gosek w Kazimierzy. Dziękował za realizację drogowych inwestycji

Data publikacji: 22.02.2020 16:55
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22.02.2020. Kazimierza Wielka. Wizyta posła Mariusza Goska

22.02.2020. Kazimierza Wielka. Wizyta posła Mariusza Goska
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Mariusz Gosek, poseł na sejm RP, były członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, odwiedził Kazimierzę Wielką. Parlamentarzyście towarzyszyli członkowie powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski.

Wizyta w Kazimierzy Wielkiej nie była przypadkowa. Wiąże się z modernizacją, przez lata oczekiwanej przez mieszkańców, ale i uczestników ruchu drogowego ulicy Kolejowej.

Poseł przypomniał, że to samorząd województwa przyjął uchwałę o zabezpieczeniu środków finansowych na realizację zadania. Zaznaczył, że przebudowa ulicy, to kolejne skuteczne, drużynowe działanie, którego szybki efekt już widać. Jak dodał, było to zadanie niezwykle ważne dla lokalnej społeczności.

- To jedna z wielu inwestycji realizowanych na terenie powiatu kazimierskiego. W najbliższym czasie zostanie wykonana także przebudowa ponad 6-kilometrowego odcinka od ronda, które znajduje się u zbiegu dróg wojewódzkich 768 i 776 w kierunku Koszyc - dodał poseł.

Mariusz Gosek podziękował przedstawicielom Stowarzyszenia Rozwoju Kazimierzy Wielkiej, radnym powiatowym i gminnym.

- To Wasze dzieło. Minęło kilka miesięcy od naszego spotkania. Dzisiaj już jest efekt ówcześnie złożonych deklaracji - podkreślił.

Janusz Nawrot, radny powiatu kazimierskiego, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Kazimierzy Wielkiej podkreślał, że zarówno ulica Kolejowa jak i droga od ronda w kierunku Koszyc, należą do głównych arterii komunikacyjnych miasta, które wchodzą w skład drogi wojewódzkiej. Ulice stanowią bezpośredni wjazd do miasta od strony zachodniej, obecny jego stan wpływa niekorzystnie na wizerunek miasta, jak i całej gminy.

- Ulice są w fatalnym stanie technicznym. To również kwestia budowy chodników, krawężników, poboczy, odwodnienia - dodał.

Prace będą prowadzone na odcinku od skrętu przy ulicy Konstytucji do siedziby Banku Spółdzielczego i potrwają do końca czerwca. Koszt inwestycji to około 3 mln zł. Z kolei nowy wspomniany 6-kilometrowy odcinek od ronda również będzie zrealizowany jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, modernizacja obejmie prawie kilometrowy odcinek drogi. Zostanie położona nowa nawierzchnia, zmian doczeka się niewydajny system odwodnienia, a pas do parkowania zostanie przeniesiony na przeciwległą stronę ulicy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution