101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Działki sprzedane. Będą kolejne inwestycje w strefie „Jędrzejów Południe”

Data publikacji: 22.02.2020 17:57
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa

Na zdjęciu: Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa
Jędrzejów. 28.05.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Kolejne trzy kompleksy działek sprzedała gmina inwestorom w specjalnej strefie „Jędrzejów Południe”. W drodze przetargu zbyte zostały parcele o łącznej powierzchni ponad 2 hektarów.

Przetarg wygrali właściciele trzech firm z powiatu jędrzejowskiego. Dwaj z nich zamierzają stawiać na działkach hale magazynowe, natomiast trzeci inwestor ma zamiar wybudować zakład produkcyjny z branży metalowej. W sumie wartość sprzedanych nieruchomości wyniosła ponad 660 tys. zł - poinformował Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

Jak przypomniał, dotychczas w strefie inwestycyjnej „Jędrzejów Południe” działki nabyło już 17 firm. Część z nich zbudowała hale produkcyjne, a część dopiero jest na etapie załatwiania formalności. Burmistrz dodał, że w strefie inwestycyjnej sprzedane zostały praktycznie wszystkie działki. Obecnie pozostał tylko jeden kompleks o powierzchni 3,8 hektara, który będzie trudny do wykorzystania z uwagi na to, że ma dość wąski dostęp do drogi.

- W moim przekonaniu i, jak się okazuje, nie tylko moim, stworzenie warunków przedsiębiorcom do inwestowania było najlepszym działaniem jakie podjęła gmina Jędrzejów. Działania przyniosły efekty w postaci inwestorów. Ponieważ te tereny są bardzo ważne dla rozwoju całej gminy, w tym roku jeszcze kończymy tam dużą inwestycję o wartości ok. 9 mln złotych. Chodzi o budowę drogi w ciągu ulicy Jasionka. Ta infrastruktura ułatwi skomunikowanie z drogą ekspresową S7, a także stanowić będzie obwodnicę śródmiejską Jędrzejowa. To działania perspektywiczne i bardzo ważne dla miasta - podkreśla Marcin Piszczek. 

Obecnie w strefie inwestycyjnej „Jędrzejów Południe” w funkcjonujących zakładach jest około 700 miejsc pracy. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution