101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Stołówka w Działoszycach odmieniona. To pierwszy remont po kilkudziesięciu latach

Data publikacji: 23.02.2020 19:28
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
23.02.2020 Działoszyce. Otwarcie wyremontowanej stołówki w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Działoszycach

23.02.2020 Działoszyce. Otwarcie wyremontowanej stołówki w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Działoszycach
Fot. UMiG Działoszyce

Po kilkudziesięciu latach uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Działoszycach doczekali się nowej, wyremontowanej stołówki. Dzięki rządowej dotacji zarówno kuchnia, jak i jadalnia przeszły gruntowną modernizację.

Przede wszystkim gmina kupiła sprzęt wysokiej jakości. W tym m.in. piec konwekcyjno-parowy. Wymieniono także starą, wysłużoną kuchnię węglową, na której gotowano od początku istnienia placówki.

Stanisław Porada, burmistrz Działoszyc zaznacza, że najważniejszym celem było to, aby uczniowie zjedli posiłek w komfortowych warunkach. Tak, aby szkoła kojarzyła się nie tylko z nauką, ale też ze smacznym i zdrowym jedzeniem.

- Mam nadzieję, że będą to dobrze zainwestowane pieniądze. W poprzednich latach liczba osób, które korzystały ze stołówki, wynosiła około 40 uczniów. Teraz mamy już 120 dzieci, które zadeklarowały chęć spożywania posiłków w szkole, czyli trzy razy tyle – zauważa.

23.02.2020 Działoszyce. Otwarcie wyremontowanej stołówki w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Działoszycach. Na zdjęciu (od lewej): wicemarszałek Renata Janik i Stanisław Porada – burmistrz DziałoszycFot. UMiG Działoszyce

Z koeli Dawid Bączek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Działoszyce informuje, że stołówka dodatkowo będzie zaopatrywać szkoły w Stępocicach i Dzierążni. Łącznie, jak dodaje, w nowoczesnej kuchni będzie przygotowywanych na razie ok. 220 posiłków. Zaznacza, że to nie koniec planów na wykorzystanie najnowocześniejszej obecnie w gminie kuchni. W przyszłości gmina chce wspierać także podopiecznych z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Osoby, które korzystają z zasiłków to osoby chore, samotne, dla których szczególnie zimową porą jest ważny jeden ciepły posiłek w ciągu dnia - dodaje.

W kolejnym etapie gmina będzie chciała prowadzić także sprzedaż posiłków dla osób z zewnątrz. Cena to ok. 10 zł za obiad dwudaniowy.

Na remont stołówki gmina otrzymała dofinansowanie z rządowego programu „Posiłek w szkole i domu”, z którego pozyskała dotację w kwocie 80 tys. zł. Zaś z funduszy własnych dołożono ponad 108 tys. zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution