101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To jedna z największych inwestycji w gminie. Jędrzejowianie się cieszą

Data publikacji: 24.02.2020 12:49
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
24.02.2020. Jędrzejów. Przekazanie placu budowy firmie TigmaBud

24.02.2020. Jędrzejów. Przekazanie placu budowy firmie Tigma-Bud
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Gmina Jędrzejów przekazała plac budowy firmie Tigma-Bud. Będzie ona realizowała projekt budowy nowego dworca autobusowego. Centrum Odpraw Pasażerów ma być gotowe w połowie przyszłego roku.

Jak powiedział Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa, to jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji gminy. Centrum komunikacyjne jest zlokalizowane przy ulicy Kolejowej na terenach pomiędzy dworcem kolejowym, budynkiem poczty i marketem. Po tym, jak kilka lat temu PKS sprzedał działkę na której stał dworzec autobusowy do dziś Jędrzejów nie ma takiego obiektu.

- Aby wyjść na przeciw potrzebom podróżnych zdecydowano, by w jednym miejscu skupić wszystkie środki komunikacji publicznej i zbiorowej. Przy dworcu PKP powstanie dworzec autobusowy, który poprawi komfort podróżowania - podkreśla burmistrz Piszczek.

Jak poinformował Grzegorz Majchrowski, dyrektor naczelny spółki Tigma-Bud, która będzie realizowała projekt, na początku wyciętych zostanie około 80 drzew. Prace przygotowawcze powinny potrwać około 2 tygodni. Następnie zaplanowane zostały roboty konstrukcyjne i ziemne pod przyszłe Centrum Odprawy Pasażerów. Jak dodał z początkiem marca zmieniona zostanie organizacja ruchu przy dworcu PKP o czym powiadomiona zostanie gmin. 

Rozpoczynająca się inwestycja bardzo cieszy mieszkańców Jędrzejowa. Jak podkreślali, wreszcie nie tylko plac przed dworcem PKP zmieni swój wizerunek, ale przede wszystkim poprawi się dostęp do komunikacji. Zgodnie z planem Centrum Odpraw Pasażerów ma być wyposażone m.in. w stanowiska odprawy pojazdów, poczekalnię z węzłem sanitarnym i małą gastronomią. Przygotowany zostanie również zintegrowany system informacji dla pasażerów. W ramach inwestycji zbudowane zostanie centrum przesiadkowe typu „park and ride”, czyli parkuj i jedź. W pobliżu nowego dworca posadzonych ma zostać ponad 100 drzew i krzewów.

Jędrzejów. Centrum Odpraw Pasażerów (wizualizacja)Fot. materiały prasowe

Inwestycja będzie kosztować 7,4 mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 4,4 mln zł. Centrum Odpraw Pasażerów ma zostać wybudowane do połowy czerwca 2021 roku.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution