101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mieszkańcy zadowoleni z wyniku wyborów w Bałtowie

Data publikacji: 24.02.2020 14:54
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22.02.2020. Bałtów. Urząd gminy w czasie przedterminowych wyborów do rady gminy

22.02.2020. Bałtów. Urząd gminy w czasie przedterminowych wyborów do rady gminy
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Wybór nowej rady gminy w Bałtowie to bezspornie duży sukces mieszkańców, którzy wzięli sprawy w swoje ręce i powiedzieli „dość” nieustannym kłótniom między wójtem, a radnymi Przełomu Bałtowskiego.

Podczas przedterminowych wyborów głosy oddali w większości na kandydatów sprzyjających wójtowi. Jedną z trzynastu radnych komitetu Przyjazna Gmina - Wspólne Dobro jest Aneta Kudas, mieszkanka Maksymilianowa.

Jak przypomina, 10 lat temu była radną przez 2,5 roku. Wspomina, że wiele udało się wtedy zrobić. Nie spodziewała się tak dobrego wyniku indywidualnego, jak i całego komitetu. Uważa, że na wynik wyborów wpłynęły m.in transmisje z sesji, które pokazywały jak pracują dotychczasowi radni.

- Mieszkańcy mieli możliwość zobaczyć, co rzeczywiście dzieje się w gminie na obradach, jak radni się zachowują i jak zabiegają o ważne inwestycje dla mieszkańców. Wielu przekonało się dzięki temu jak jest naprawdę - uważa Aneta Kudas.

Sama ma kilka pomysłów na Maksymilianów. Jedną z najpoważniejszych i najważniejszych inwestycji jest wykonanie nowego wodociągu, ale także remonty dróg. Ważną sprawą jest rozbudowanie altany i doposażenie jej. Aneta Kudas dodaje, że przez ostatnie lata rada nie dbała o małe miejscowości, największe środki kierowała na Zarzecze i okolice Okręglicy.

Mieszkańcy cieszą się z wyników wyborów. Ci, którzy poszli głosować, a było ich 70 proc., zdecydowali o zupełnym odwróceniu ról w nowej radzie.

- Jestem szczęśliwa i zadowolona, że wreszcie udało się zmienić radnych. Będzie nam dobrze w tej gminie. Wójt wreszcie będzie mógł się wykazać, bo do tej pory nie miał takiej możliwości   komentują mieszkańcy gminy.

Zaprzysiężenie nowych radnych prawdopodobnie odbędzie się na początku marca.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution