101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyróżnienia dla ostrowieckich pływaków i waterpolistów

Data publikacji: 24.02.2020 17:35
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Sport
Komentarze
24.02.2020. Ostrowiec Św. Wręczenie listów gratulacyjnych pływakom i waterpolistom KSZO Ostrowiec a także uczniom Szkoły Mistrzostwa Sportowego

24.02.2020. Ostrowiec Św. Wręczenie listów gratulacyjnych pływakom i waterpolistom KSZO Ostrowiec, a także uczniom Szkoły Mistrzostwa Sportowego
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Listy gratulacyjne trafiły w ręce młodych utytułowanych sportowców Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu.

Jak informuje dyrektor placówki Anna Trojanowska, uroczystość miała na celu uhonorowanie medalistów Zimowych Mistrzostw Polski w dyscyplinach: pływanie i waterpolo. Ubiegły rok przyniósł wiele sukcesów w tych dyscyplinach.

– Uczniowie, na co dzień zawodnicy KSZO Ostrowiec, zdobyli aż sześć medali indywidualnych oraz trzy medale w sztafecie. Podobnie świetnie spisali się waterpoliści, którzy również na co dzień trenują w KSZO Ostrowiec. Są mistrzami Polski, wśród nich są reprezentanci kadry Polski – mówi Anna Trojanowska.

Wyróżnienie otrzymali pływacy: Jan Król i Michał Klimas. Uważają, że mają możliwości rozwoju sportowego w Ostrowcu. To przede wszystkim dobra infrastruktura, czyli basen oraz dobrzy trenerzy.

– Sport jest dla mnie połową życia, bo jak nie spędzam czasu w szkole, to na basenie, a największe moje osiągnięcia to medale na Mistrzostwach Polski w sztafetach – mówi Michał Klimas. Z kolei Jan Król podczas ostatnich mistrzostw zdobył trzy medale w konkursie indywidualnym i w sztafecie.

Listy gratulacyjne wraz z dyrekcją wręczyła starosta Marzena Dębniak. Przekazała także 2 tys. zł na zakup niezbędnego sprzętu sportowego, a także obiecała remont szkolnego internatu, co uczniowie przyjęli z entuzjazmem. Starosta podkreśla, że warto dbać o młodych sportowców.

– Być może to symboliczne podziękowanie, ale dbamy o naszych sportowców i o szkołę – mówi starosta Marzena Dębniak.

Wyróżnienia odebrało 6 medalistów Mistrzostw Polski w pływaniu, 3 sztafety pływackie: dwie męskie i jedna żeńska. Gratulacje otrzymali także waterpoliści.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution