101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marszałek szuka rzecznika

Data publikacji: 25.02.2020 13:13
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego

Na zdjęciu: Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Marszałek województwa świętokrzyskiego szuka kandydatów na rzecznika prasowego. Wśród podstawowych wymagań jest wykształcenie wyższe na kierunku dziennikarskim. Od dziś w urzędzie marszałkowskim można składać CV. Ogłoszenie pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie urzędu marszałkowskiego.

Jak mówi Anna Ciulęba, zastępca dyrektora gabinetu marszałka, kandydaci na stanowisko rzecznika muszą spełnić przede wszystkim kryteria podstawowe. - Wśród nich jest posiadanie obywatelstwa polskiego, nieposzlakowana opinia, co najmniej pięcioletni staż pracy oraz znajomość aktualnie obowiązujących aktów prawnych, na przykład ustawy o samorządzie województwa, czy prawa prasowego – wymienia.

Dobrze, jeśli przyszły rzecznik będzie dobrze operował językiem angielskim, a także miał doświadczenie w wykonywaniu obowiązków zbieżnych z proponowanym stanowiskiem. Rzecznik będzie odpowiedzialny między innymi za dbanie o publiczny wizerunek władz województwa, organizowanie obsługi prasowej działań samorządu, nadzorowanie przygotowania materiałów na konferencje dla dziennikarzy oraz przedstawicieli urzędu.

Od kandydata wymaga się dyspozycyjności, umiejętności pracy pod presją czasu, kreatywności i komunikatywności. Dokumenty można składać do 6 marca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution