101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Parkowanie przy ulicy Wojska Polskiego w Busku będzie płatne

Data publikacji: 26.02.2020 15:51
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
BuskoZdrój. Ulica Wojska Polskiego

Busko-Zdrój. Ulica Wojska Polskiego
Fot. Jarosław Kruk /

Od 2 marca parkowanie wzdłuż ulicy Wojska Polskiego w Busku-Zdroju będzie płatne. Obostrzenia będą dotyczyły także odcinka od ulicy Stawowej do Krótkiej. To efekt uchwały, którą radni podjęli podczas sesji rady miejskiej.

Jak czytamy w uzasadnieniu, zmiana podyktowana jest przede wszystkim koniecznością zwiększenia rotacji parkujących tam samochodów.

Decyzja radnych w tej sprawie nie była jednoznaczna. Od głosu wstrzymała się m.in. radna Anna Lach. Jak mówi, zdziwił ją m.in. fakt, że parkometr zamontowany został przy aptece na Wojska Polskiego na parę dni przed podjęciem uchwały.

- Parkometry nie powinny tam stać. Uważam, że gmina powinna zachować przynajmniej pozory, kto sprawuje władzę wykonawczą - zaznacza. Jak dodaje, Busko potrzebuje nowych miejsc parkingowych, niekoniecznie jednak muszą one być odpłatne.

- W tych strefach, w których obecnie pobierane są opłaty, nie widzę, aby zwiększyła się rotacja. Gdyby te pieniądze za parkowanie szły na budowę nowych miejsc parkingowych, to może miałoby to sens - dodaje. 

Z kolei za uchwałą zagłosował m.in. Robert Burchan, przewodniczący rady. Jego zdaniem, takie rozwiązanie pozwoli zmniejszyć obecny deficyt miejsc postojowych. Większość zaparkowanych w tym miejscu aut pozostawianych jest na większą część dnia.

- Ludzie bezpłatnie mogą parkować m.in. przy ulicy Stawowej, przy targowisku. W przypadku zaparkowania pojazdu na czas pracy na ulicy Wojska Polskiego, ludzie ci blokują dostęp innych osobom, które chcą korzystać z punktów znajdujących się wzdłuż ulicy - zaznacza.

Jak dodaje, przy ulicy już od kilku dni stoi ofoliowany parkometr. Informuje, że gmina zakupiła trzy parkometry z możliwością płacenia nie tylko gotówką, ale i kartą, a także telefonem. Tłumaczy, że firma, która wymieniała na terenie miasta parkometry, przy okazji postawiła ten przy ulicy Wojska Polskiego. Jak twierdzi, zamontowanie parkometru nie przesądzało o tym, że uchwała zostanie przegłosowana.

- Uchwała nie przeszła porażającą liczbą głosów. Za zagłosowało dziewięcioro radnych, od głosu wstrzymało się dziesięcioro rajców, zaś dwóch było nieobecnych. Gdyby jednak nie przeszła większością, nasza spółka przeniosłaby go w inne miejsce. Nie ukrywam jednak, że liczyliśmy na dobry obrót sprawy - dodaje.

Za postój trzeba będzie płacić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 17. Każda rozpoczęta godzina postoju wzdłuż ulicy będzie kosztować kierowców 2 zł. Z kolei za darmo można parkować w dni wolne od pracy i w święta. Za brak opłaty naliczana będzie kara w wysokości 50 zł.

Nowe parkometry pojawiły się także na ulicach Kilińskiego i Staszica.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution