101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mieszkańcy Sandomierza pożegnali społecznika Franciszka Makowskiego

Data publikacji: 26.02.2020 16:54
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Franciszek Makowski

Franciszek Makowski
Fot. sandomierz.pl

W Sandomierzu odbył się dziś pogrzeb Franciszka Makowskiego, wieloletniego prezesa Koła Wędkarskiego nr 1 w tym mieście i prezesa Klubu Tenisa Stołowego. Był on społecznikiem gorąco zaangażowanym w propagowanie sportu, ściśle współpracował z lokalnym środowiskiem, w tym z dziećmi i młodzieżą, ukazując im piękno rywalizacji sportowej, ucząc wytrwałej pracy nad sobą.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła rodzina, znajomi, działacze sportowi, władze miasta oraz radni.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec powiedział, że Franciszka Makowskiego zapamiętał przede wszystkim jako człowieka pełnego inicjatyw, do których podchodził z wielkim zaangażowaniem, wręcz z pasją. Organizował m.in. zawody wędkarskie oraz turnieje tenisowe. Burmistrz zaznaczył, że społecznik był człowiekiem pełnym kultury, szanował innych ludzi.

Przewodniczący rady miasta Wojciech Czerwiec stwierdził, że dziś rzadko już spotyka się takich ludzi, dla których działalność społeczna jest na pierwszym miejscu, a w przypadku Franciszka Makowskiego tak właśnie było. Gdy rozmawiał o swoich sprawach, to na pierwszym miejscu był klub wędkarski i tenis stołowy.

Msza żałobna odbyła się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Franciszek Makowski został pochowany na cmentarzu katedralnym w Sandomierzu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution