101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trwa nabór kandydatów do młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Data publikacji: 06.03.2020 10:01
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Przed radnymi drugiej kadencji będzie stać nie lada wyzwanie - pomogą w przygotowaniu newralgicznego dokumentu dotyczącego strategii województwa na najbliższe 10 lat.

Na młodzieżowych radnych czeka 45 miejsc. Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku zaznacza, że w obecnej kadencji młodzież będzie miała do odegrania dużą rolę.

- Radni będą przygotowywać rekomendacje do kluczowego dokumentu dla województwa dotyczącego strategii rozwoju regionu, a zwłaszcza sytuacji młodych ludzi - wyjaśnia.

Przewodniczący podkreśla, że do tej pory młodzi ludzie przygotowali kilkadziesiąt pomysłów związanych między innymi ze szkolnictwem wyższym, rynkiem pracy i ekologią, które odpowiadały na pytanie, co władza samorządowa powinna robić, by ich rówieśnicy nie opuszczali regionu lub co zrobić, aby chętnie wracali tu po studiach. Ponadto młodzież będzie doradzała samorządowi województwa w innych tematach, jak również realizowała własne inicjatywy.

- Do zgłaszania kandydatur zaproszeni są zwłaszcza aktywni młodzi ludzie, zaangażowani społecznie, najlepiej z różnych części regionu - mówi Andrzej Pruś.

Kandydatury mogą rekomendować przedstawiciele samorządów uczniowskich, studenckich oraz organizacji młodzieżowych i pracujących z młodzieżą.

Kandydować mogą osoby w wieku od 15 do 24 lat. Radnych wybierze komisja składającą się z obecnych radnych młodzieżowego sejmiku, a zatwierdzi ją samorząd województwa świętokrzyskiego. Pierwsze posiedzenie odbędzie się prawdopodobnie w maju, a kadencja sejmiku potrwa 2 lata.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej urzędu marszałkowskiego w Kielcach. Dokumenty należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do kancelarii sejmiku do 20 marca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution