101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uniwersytet Jana Kochanowskiego silnym ośrodkiem naukowym

Data publikacji: 30.03.2012 11:15
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego,  to jeden z najważniejszych celów, jaki w ciągu obecnej kadencji chce zrealizować nowy rektor kieleckiej uczelni, profesor Jacek Semaniak. Gość Radia Kielce podkreślił, że aby było to możliwe potrzebna jest dalsza współpraca świętokrzyskich polityków i władz samorządowych.

Jak już informowaliśmy, na realizację przedsięwzięcia, uczelni w ramach projektu MEDREH przyznano prawie 30 mln złotych unijnej dotacji. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na budowę i wyposażenie obiektów naukowo-dydaktycznych przy Alei IX Wieków Kielc i ul. Świętokrzyskiej. Projekt zakłada rozbudowę Wydziału Nauk o Zdrowiu i budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W najbliższym czasie podpisana zostanie preumowa na jego realizację.

Obecnie Wydział Nauk o Zdrowiu kształci studentów w zakresie pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii, ratownictwa medycznego i zdrowia publicznego.

Utworzenie kierunku lekarskiego to dla kieleckiej uczelni wielkie wyzwanie, UJK ma szansę stać się silnym ośrodkiem naukowym - podkreślił gość Radia Kielce.
   
Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach studiuje obecnie około 17 tysięcy studentów.

Katarzyna  Kozak

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution