101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Komitety wyborcze zbierają podpisy poparcia dla swoich kandydatów

Data publikacji: 06.03.2020 11:47
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
18.02.2020. Kielce. Porozumienie zbiera podpisy poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Na zdjęciu po lewej Renata Janik  wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

18.02.2020. Kielce. Porozumienie zbiera podpisy poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Na zdjęciu (po lewej): Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Do majowych wyborów prezydenckich pozostało już tylko 64 dni. Obecnie komitety wyborcze kandydatów ubiegających się o najważniejszy urząd w państwie zabiegają o podpisy poparcia mieszkańców niezbędne do zarejestrowania poszczególnych kandydatów w Państwowej Komisji Wyborczej.

W województwie świętokrzyskim niekwestionowanym liderem jest Andrzej Duda. Pod kandydaturą obecnie urzędującego prezydenta wolontariusze i przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zebrali dotychczas 50 tys. podpisów poparcia.

Jako pierwszy swoją kandydaturę zarejestrował prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak Kamysz, który na początku tygodnia złożył do PKW 250 tys. podpisów poparcia. Jak informuje Krzysztof Marwicki sekretarz zarządu wojewódzkiego PSL w Kielcach w regionie zebrano prawie 20 tys. podpisów.

- Mimo, że nasz kandydat jest zarejestrowany, do biura w regionie mieszkańcy cały czas przynoszą podpisy. Traktujemy to jako wyraz poparcia dla naszego kandydata - zaznacza.

Jak informuje Łukasz Wilczyński, prezes Ruchu Narodowego w województwie świętokrzyskim, do tej pory zebrano ponad 9 tys. podpisów poparcia pod kandydaturą posła Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich.

- Jeżeli chodzi o liczbę podpisów w regionie nasz cel zrealizowaliśmy dwukrotnie. Zbiórkę będziemy prowadzić jeszcze do 8 marca. Z informacji jakie posiadamy zebranie wymaganych 100 tys. w skali kraju do 26 marca nie jest zagrożone - dodaje.

Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej, podkreśla, że w regionie cały czas trwa zbiórka podpisów poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jak mówi, dokładna liczba podpisów zostanie zaprezentowana podczas sobotniej konferencji prasowej, podczas otwarcia regionalnego Sztabu Obywatelskiego Kidawa 2020.

Jak informuje poseł Andrzej Szejna przewodniczący Nowej Lewicy w regionie, w województwie świętokrzyskim zebrano około 8 tys. podpisów poparcia pod kandydaturą Roberta Biedronia. Akcja zbierania podpisów będzie prowadzona do 15 marca.

Aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich, trzeba zebrać minimum 100 tys. podpisów poparcia do 26 marca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution