101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dla kobiet na Dzień Kobiet?

Data publikacji: 06.03.2020 13:33
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Obowiązkowo kwiaty, mile widziana także biżuteria, dzień w spa, albo po prostu miły wieczór. Idealny prezent na Dzień Kobiet dla każdej przedstawicielki płci pięknej oznacza co innego.

Aż 84 proc. zapytanych przez serwis Prezentmarzeń Polek deklaruje, że obchodzi Dzień Kobiet. Mimo to, co druga świętuje głównie z przyzwyczajenia, a 23 proc. ma duży dystans do celebracji tego święta. Panie w tym dniu liczą przede wszystkim na miły gest ze strony mężczyzn.

Kielczanki w rozmowach z Radiem Kielce przyznały, że ucieszyłyby się z różnych prezentów,   większość oczekuje kwiatów, ale przyznają, że wiele radości sprawiłby dzień w spa, wakacje czy ubrania, zwłaszcza sukienki, ale też słodycze.

Wiele pracy mają florystki, które przyznają, że co roku mają ogromny ruch. Beata Brelak z kwiaciarni Różowy Parasol podkreśla, że do łask wracają goździki, ale wciąż na pierwszym miejscu są tulipany i róże, co zauważają także pozostali sprzedawcy kwiatów.

- Zawsze wypada wręczyć kobiecie jeden kwiat, a jeśli panowie zdecydują się na większą kompozycję, na przykład popularne dziś flower box’y - będzie to już ładny, porządny prezent - mówi pani Paulina z kwiaciarni Florina.

W sklepach z biżuterią największym wzięciem cieszy się delikatna biżuteria.

- U nas motywem przewodnim jest nieskończona miłość - mówi Dorota Srokosz, kierownik salonu Apart w Kielcach. - Proponujemy biżuterię z symbolem nieskończoności w subtelnej formie. Są to wzory zawsze na czasie. Poza tym kobiety kochają brylanty - dodaje.

Specjalne oferty na Dzień Kobiet szykują restauracje, co roku mnóstwo ludzi odwiedza też kina.

- W tym roku dystrybutorzy może nie do końca rozpieścili panie premierami celowanymi typowo w kobiety, ale repertuar i tak jest szeroki, można coś wybrać - mówi Bartek Kuliński, dyrektor Multikina w Kielcach.

Zaznacza, że największą premierą tego weekendu jest film Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”. W dalszym ciągu na ekranach można zobaczyć „Emmę”, czyli Jane Austin w nowym wydaniu, a także komedię „Swingersi”, czy film na podstawie książki Blanki Lipińskiej „365 dni”.

Panie najczęściej z okazji Dnia Kobiet otrzymują symboliczne prezenty do 50 zł - tak wskazuje 33 proc. zapytanych Polek, od 50 do 100 zł - według 28 proc. respondentek i od 100 do 300 zł - jak twierdzi 25 proc. pań zapytanych przez serwis Prezentmarzeń. Tylko 14 proc. respondentek wskazuje, że jest obdarowana droższymi prezentami powyżej 300 zł.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution