101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kto otrzyma tytuł Sandomierzanin 2019 Roku?

Data publikacji: 07.03.2020 07:14
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Sandomierz. Gala Sandomierzanin Roku na Zamku Królewskim

Sandomierz. Gala „Sandomierzanin Roku” na Zamku Królewskim
Sandomierz. 02.03.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dziś poznamy Sandomierzanina Roku 2019. Plebiscyt od 20 lat organizuje Klub Miłośników Sandomierza.

W tym roku spośród 12 zgłoszeń do piątki finalistów zakwalifikowano: Romana Chyłę - nauczyciela historii, regionalistę, autora  książek i artykułów na temat Sandomierza; Katarzynę Dudek z LKS Sandomierz, mistrzynię świata fitness oraz Wiesławę Karczewską-Grabias - autorkę książek o Sandomierzu. W tym gronie znaleźli się także: Halina Miłek - nauczycielka i propagatorka kultury polskiej oraz Janusz Sobolewski, prezes Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Katedralnego, autor publikacji na temat tej nekropolii.

Jak powiedział Marek Rożek, prezes Klubu Miłośników Sandomierza, dyskusja na temat wyłonienia finalistów plebiscytu była długa i rzeczowa.

- Ci, którzy są nominowani, bądź zdobywają ten zaszczytny tytuł, są nagradzani potem w innych plebiscytach na szczeblu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim. To dowód na to, że nasze wybory są przemyślane, a tytuł Sandomierzanina Roku trafia do ludzi, którzy na niego naprawdę zasługują - dodał Marek Rożek.

Plebiscytowi towarzyszy edycja dla młodzieży. Uczniowie rywalizują o tytuł Nadziei Sandomierza. Jest ich siedmioro to: Alicja Grzybek z II Liceum Ogólnokształcącego, Adam kołodziej z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Bartłomiej Łatka z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego,Krzysztof Pęgielski z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Jakub Szostek reprezentujący Ogólnopolską Federację Młodych, Jan Mateusz Włostowski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego i Małgorzata Wudz z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Nominowani to zarówno uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce, olimpijczycy, osoby zaangażowane w działania społeczne, jak i sportowcy.

Gala, podczas której poznamy laureatów tytułów Sandomierzanin 2019 Roku i Nadzieja Sandomierza, rozpocznie się o godzinie 16.

Wystąpi Polska Opera Królewska i Filharmonia Narodowa z Warszawy. W programie są arie z najsłynniejszych dzieł operowych Moniuszki, Verdiego, Czajkowskiego, Rosssiniego oraz utwory musicalowe i operetkowe.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution