101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wystartowała akcja „Jestem, badam się”

Data publikacji: 07.03.2020 12:39
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.03.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Studio fryzjerskie L3 od trzech lat wspiera akcję

07.03.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Studio fryzjerskie L3 od trzech lat wspiera akcję
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Plakaty przypominające o badaniach profilaktycznych dla kobiet pojawiły się dziś w Ostrowcu Świętokrzyskim. To początek akcji „Jestem, badam się”. W mediach społecznościowych panie zamieszczają zdjęcia i hasła przypominające o konieczności profilaktyki.

To już trzecia edycja akcji, dwie poprzednie dotarły łącznie do 2 mln kobiet. Organizatorka, Klaudia Wnuk-Adamczyk podkreśla, że promowanie badań profilaktycznych w Internecie sprawdza się, wiele kobiet decyduje się pójść do lekarza.

- Na tym polega akcja w social mediach, że bierzemy karteczkę, piszemy na niej „Jestem taka jak Ty - badam się”, udostępniamy to zdjęcie na swoich profilach społecznościowych oznaczamy się umówionymi hashtagami, po których też się znajdujemy - wyjaśnia Klaudia Wnuk-Adamczyk.

Akcja „Jestem, badam się”Fot. materiały promocyjne

Swoją twarzą akcję firmuje około 30 mieszkanek Ostrowca Świętokrzyskiego. Plakaty z ich wizerunkami można spotkać w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, szkołach i instytucjach. Luiza Wojtas, która prowadzi studio fryzur L3, aktywnie wspiera akcję od samego początku. Dzisiaj na drzwiach wejściowych zawisł tegoroczny plakat.

- Zachęcamy do tego, aby klientki częściej się badały, namawiamy wręcz - mówi Luiza Wojtas.

Akcja „Jestem, badam się”Fot. materiały promocyjne

Jak dodaje, tematyka zdrowia jest jej bardzo bliska, bo sama w przeszłości mierzyła się z chorobą. Tegoroczne hashtagi brzmią #jestembadamsię i #dzienkobiet. Jak mówi Klaudia Wnuk-Adamczyk, akcja nieprzypadkowo rozpoczyna się tuż przed świętem wszystkich pań.

- W tym roku Dzień Kobiet jest w niedzielę, ale mam nadzieję, że każda z nas w poniedziałek zadzwoni do lekarza, zapisze się na wizytę czy też pójdzie do laboratorium - mówi Klaudia Wnuk-Adamczyk.

Organizatorzy przygotowali też medialny spot nagłaśniający akcję.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution