101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Teatralny i muzyczny Dzień Kobiet w Jędrzejowie

Data publikacji: 07.03.2020 15:44
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Kultura
Komentarze
07.03.2020. Jędrzejów. Dzień kobiet w Centrum Kultury

07.03.2020. Jędrzejów. Dzień kobiet w Centrum Kultury
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Spektakl teatralny i koncert to tylko część atrakcji przygotowanych dla pań z powiatu jędrzejowskiego z okazji ich święta. Na zaproszenie Pawła Faryny, starosty jędrzejowskiego do Centrum Kultury w Jędrzejowie przybyło około 150 kobiet reprezentujących między innymi Koła Gospodyń Wiejskich.

Starosta podkreślał, że Powiatowy Dzień Kobiet w Jędrzejowie ma już wieloletnią tradycję i jest podziękowaniem wszystkim paniom za ich codzienną ciężką pracę.

- Pierre de Brantome, francuski żołnierz i pisarz powiedział, że „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” i słowa te są cały czas bardzo prawdziwe i aktualne. Kobiety są dla mężczyzn największą wartością - mówił Paweł Faryna.

Życzenia z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet paniom w Jędrzejowie złożył również Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Zaapelował, by przedstawicielki płci pięknej patrzyły na mężczyzn łaskawym okiem.

- Uśmiech kobiety jest dla nas mężczyzn niezstąpiony i nieoceniony. Tak więc panie górą. Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim kobietom dużo ciepła i radości - mówił marszałek Bogusławski.

W Powiatowym Dniu Kobiet w Jędrzejowie udział wzięły między przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Kulczyzny. Jak mówiły, wspólne świętowanie to doskonała okazja do integracji i wymiany doświadczeń.

W Centrum Kultury wystąpili Teatr „Rejwach” z Ośrodka Teatralno-Edukacyjnego w Nagłowicach, młodzież z powiatu jędrzejowskiego oraz zespół Connection. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution