101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Caritas prowadzi nabór do programu „Nowy Wymiar Życia II”

Data publikacji: 08.03.2020 10:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Caritas Diecezji Kieleckiej

Caritas Diecezji Kieleckiej
Kielce. 05.09.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej realizuje program „Nowy Wymiar Życia II”. - W jego ramach niesamodzielni mieszkańcy z terenów wiejskich w powiatach buskim i kazimierskim, mający orzeczenie o niepełnosprawności, mogą skorzystać z usług opiekuńczych, specjalistycznych i asystenckich - informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca kieleckiej Caritas.

- Projekt polega na zwiększeniu dostępu do usług opiekuńczych. To przede wszystkim specjalistyczna opieka w domu pacjenta, wsparcie asystenckie nie tylko w środowiskach domowych, ale także w utworzonych przez nas mieszkaniach wspieranych w Piasku Wielkim i w Gorzkowie - mówi ksiądz Krzysztof Banasik.

Usługi opiekuńcze będą obejmować m.in. pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych takich jak zakupy, sprzątanie, utrzymanie mieszkania w należytym porządku i czystości, przygotowanie posiłków, czy pomoc w dotarciu do placówek służby zdrowia.

Pomoc uzyskają osoby, które z powodu wieku, choroby lub z innych przyczyn wymagają wsparcia drugiego człowieka. Jak dodaje ksiądz Krzysztof Banasik, w ramach projektu w Czyżowicach, w gminie Bejsce w budynku po byłej szkole powstanie klub seniora na 20 miejsc oraz kolejne mieszkania wspierane dla 16 osób.

- Wsparciem chcemy w sumie objąć 146 osób. Zgłaszać się można do już funkcjonujących placówek w Gorzkowie. Tam prowadzony jest klub seniora i działają mieszkania wspierane. Zapisy przyjmowane są również w naszej placówce w Piasku Wielkim. Informacji możemy też udzielić w biurze zarządu w Kielcach przy placu Panny Marii - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Program, który realizowany będzie do końca 2022 roku kosztować będzie ponad 5 mln zł. Większość kwoty pochodzi ze środków unijnych, a niecałe 500 tysięcy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution