101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wójt kupuje elektryczny samochód. I wylicza, że gmina już jest „eko”

Data publikacji: 08.03.2020 14:51
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Elektryczny samochód przeznaczony do celów służbowych w najbliższych miesiącach chce kupić gmina Lipnik. Dotychczasowy samochód, który służył wójtowi i pracownikom urzędu gminy, został oddany do dyspozycji klubu seniora. Podopieczni są nim dowożeni i odwożeni.

Jak informuje Andrzej Grządziel, wójt Lipnika, w planach jest zakup samochodu całkowicie elektrycznego. Wybrano już konkretny model i wersję. Zakup będzie możliwy dzięki kredytowi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Nowy samochód kosztuje około 190 tysięcy złotych. Wnioskujemy o kredyt na 10 lat. To nie będzie duże obciążenie dla gminy, w skali roku do spłaty 20 tysięcy złotych. Liczymy na duże oszczędności przy eksploatacji pojazdu. Wniosek został już złożony - mówi wójt.

Jak dodaje Andrzej Grządziel, w planach jest także zakup stacji ładującej auta elektryczne.

- Stajemy się gminą przyjazną dla środowiska, dajemy przykład mieszkańcom. Jeśli ktoś będzie chciał kupić taki samochód to będzie mógł się w gminie zaopatrzyć w energię elektryczną, czyli przyjechać i naładować - informuje wójt Andrzej Grządziel.

Wójt uważa, że gmina jest proekologiczna. Przypomina, że wszystkie budynki samorządowe  mają ogrzewanie gazowe lub poprzez fotowoltaikę. Samochód zostanie zakupiony prawdopodobnie w drugim kwartale tego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution