101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kobiety zawładnęły sandomierskim zamkiem

Data publikacji: 08.03.2020 15:51
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.03.2020. Sandomierz. Moc Kobiecości w Zamku Królewskim

08.03.2020. Sandomierz. „Moc Kobiecości” w Zamku Królewskim
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Spotkanie pod hasłem „Moc Kobiecości” odbyło się w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Przygotowano wykłady oraz pokazy. Głównymi tematami była ekologia i zdrowie.

Swoje stoisko na tej imprezie miały m.in. Sandomierskie Amazonki. Prezes Stowarzyszenia Grażyna Rękas powiedziała, że najważniejsza jest profilaktyka, dlatego należy systematycznie, raz w miesiącu dokonywać samobadania piersi. Jakiekolwiek zmiany należy zgłosić lekarzowi. Amazonki uczyły badania na fantomach piersi, rozdawały też ulotki z instrukcjami prozdrowotnymi.

W ramach „Mocy Kobiecości” działał także punkt konsultacyjny, w którym można było dowiedzieć się od specjalistów jak napisać CV i jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Barbara Chumiało z Pilkington Polska mówiła o najczęściej popełnianych błędach na takich rozmowach.

- Ludzie mówią to, co wydaje się im, że przyszły pracodawca chciałby od nich usłyszeć. Tymczasem, trzeba się skupić na czym innym. Najważniejsze jest to, aby opowiedzieć jak najwięcej o swoich dotychczasowych doświadczeniach zawodowych i innych. Natomiast młodzi ludzie, którzy po raz pierwszy starają się o pracę, powinni skupić się na swoich spostrzeżeniach z praktyk studenckich, pracy w wolontariacie i innych zajęciach związanych np. z zainteresowaniami - dodała.

Dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk dziekan wydziału UJK w Sandomierzu, podczas swojego wykładu mówiła natomiast o minimalizowani stresu. Stwierdziła, że całkowicie nie da się go wyeliminować, ponieważ jest częścią życia. Najważniejsze jest to, aby rozpoznać co powoduje stres i nauczyć się własnej emocjonalności, reakcji ciała na sytuacje stresowe.

- W sytuacjach napięcia i poddenerwowania najlepiej spojrzeć na siebie z boku i zastanowić się dlaczego dana sytuacja mnie stresuje, czy też określone osoby, dlaczego inni nie reagują podobnie. Trzeba w to wszystko włączyć własną świadomość - dodała.

„Moc Kobiecości” była również okazją do metamorfozy, a to za sprawa makijażu, który wykonywała Ewelina Sudoł. Wizażystka powiedziała, że makijaż wywodzi się teatru i z charakteryzacji, dlatego daje możliwości, aby totalnie zmienić swój wygląd. Jednak na co dzień, nie jest to wskazane. Do pracy wystarczy delikatny makijaż, podkreślający jedynie nasze atuty. Ewelina Sudoł zachęcała też panie do używania czerwonych pomadek do ust. Jej zdaniem pasują one do każdej urody, należy tylko odpowiednio dobrać tonację czerwieni do konkretnej osoby.

Z okazji Dnia Kobiet w Zamku Królewskim w Sandomierzu odbyły się także pokazy mody m.in. Justyny Wesołowskiej, która prezentowała swoją kolekcję inspirowaną kulturą ludową Lasowiaków. Na zakończenie odbył się koncert muzyki klasycznej artystów ze Lwowa.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution