101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Anna Krupka: stawiamy na małe i średnie kluby sportowe

Data publikacji: 09.03.2020 08:30
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Anna Krupka wiceminister sportu poseł Prawa i Sprawiedliwości

Anna Krupka, wiceminister sportu, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Do 15 marca kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie z ministerialnego programu "Klub". Do rozdysponowania w całym kraju jest kwota 40 mln zł.

Jak poinformowała wiceminister sportu Anna Krupka, celem projektu jest wsparcie lokalnych środowisk sportowych, których filarami są kluby, jako centra aktywności fizycznej. Zaznaczyła, że każdego roku korzysta z niego ponad 7 tys. szkoleniowców, którzy prowadzą zajęcia dla ponad 160 tys. dzieci i młodzieży. Posłanka dodała, że w 2019 roku w województwie świętokrzyskim dla klubów jednosekcyjnych przeznaczono z resortu 2,91 mln zł, a dla wielosekcyjnych 1,32 mln zł.

- Istotą ministerialnego programu jest zrównoważony rozwój - zaznaczyła wiceminister. - Stawiamy na małe i średnie kluby sportowe, często działające w niewielkich miejscowościach, aby dzieci i młodzież, które tam się uczą i korzystają ze szkoleń, mogły rozwijać sportowe talenty - dodała.

Anna Krupka przypomniała, że dotychczas z programu skorzystały m.in.: Kielecki Klub Jeździecki, ULKS Włoszczowice, Hetman Włoszczowa, Baszta Rytwiany i KSZO Ostrowiec. Zachęciła jednocześnie, by sięgać po resortowe dotacje także w tym roku. Wiceminister dodała, że wciąż można korzystać z programu Szkolny Klub Sportowy.

- Jego celem jest podejmowanie dodatkowej aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież w formie zajęć sportowych, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego. Głównym założeniem natomiast jest organizacja i prowadzenie przez 35 tygodni systematycznych zajęć dwa razy w tygodniu dla 15-osobowych grup - powiedziała.

Na realizację projektu w tym roku resort sportu przeznaczył 53 mln zł., a ok. 1,6 mln zł trafi do województwa świętokrzyskiego.

Wiceminister poinformowała, że kontynuowany będzie program "Sportowa Polska", którego celem jest zachęcenie do aktywności fizycznej oraz dbania o zdrowie i kondycję fizyczną, ale również realizacja zadań infrastrukturalnych w ramach programu Inwestycje o szczególnym znaczenia dla sportu. Dzięki środkom z tego programu udało się wybudować lub zmodernizować 115 boisk, stref aktywności i hal sportowych w województwie świętokrzyskim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution