101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Większe środki ostrożności w sandomierskim szpitalu

Data publikacji: 15.03.2020 17:25
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
15.03.2020 Sandomierz. Drugi namiotizolatka przed Szpitalem Specjalistycznym w Sandomierzu

15.03.2020 Sandomierz. Drugi namiot-izolatka przed Szpitalem Specjalistycznym w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Przed Szpitalem Specjalistycznym w Sandomierzu od dzisiejszego przedpołudnia stoi drugi namiot. Będą do niego trafiać pacjenci u których stwierdzone zostanie podejrzenie zakażenia koronawirusem po to, aby ich izolować.

- Natomiast pierwszy namiot stojący przed lecznicą od piątku jest po to, aby kierowały się do niego osoby mające objawy chorobowe lub te, które miały ostatnio kontakt z ludźmi z zagranicy oraz same przebywały poza krajem - powiedział dyrektor Szpitala Specjalistycznego Marek Kos.

Przy namiocie jest pełna informacja, jak należy postępować. Zamontowano też dzwonek, aby wezwać personel medyczny. Szpitalny Oddział Ratunkowy działa w inny sposób niż zwykle. Pacjenci wchodzą głównym wejściem do szpitala i tam otrzymują informację, gdzie mogą mieć udzieloną poradę przez lekarza dyżurnego, a gdzie mają się zgłosić w przypadku konieczności wykonania zabiegu. Te wykonywane są teraz w poradni chirurgicznej.

Jak informowaliśmy w Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu przebywa dwóch pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Obecność tej choroby potwierdzą lub wykluczą specjalistyczne testy wykonywane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach. Wyniki mają być znane dzisiaj. Jak powiedział starosta sandomierski Marcin Piwnik, przewodniczący powiatowego sztabu kryzysowego, jeśli testy wykażą jednak obecność koronawirsua, wówczas personel medyczny, który miał kontakt z tymi pacjentami, jak również inni chorzy, którzy przebywali w ich otoczeniu na oddziale, będą poddani kwarantannie. Na tę okoliczność przygotowana została już bursa szkolna w Sandomierzu przy ul. Wojska Polskiego. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution