101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Instytucje pracujące na rzecz rolnictwa ograniczają kontakty z interesantami

Data publikacji: 15.03.2020 20:52
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wydanym komunikacie informuje, że ograniczona zostaje możliwość osobistego załatwiania spraw, zarówno w biurach powiatowych, jak i oddziałach regionalnych, a także centrali.

Instytucje te pracują bez kontaktu z interesantami. Obecnie z agencją można kontaktować się telefonicznie, bądź pisemnie (za pośrednictwem poczty tradycyjnej i elektronicznej). Jeżeli brak jest możliwości skorzystania z tych rozwiązań, to rolnicy chcący załatwić pilne sprawy w agencji, jak wnioski, oświadczenia i inne dokumenty mogą je wrzucić do specjalnie przygotowanych skrzynek, które pojawią się przed budynkami jednostek organizacyjnych ARiMR.

Podobnie jest w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, która prosi o ograniczenie wizyt w jednostkach podległych i apeluje o korzystanie z systemu informatycznego e – krus oraz kontakt poprzez profil Epuap, a także za pośrednictwem poczty, telefonu oraz innego dostępnego kanału komunikacyjnego na odległość. 

- Jeżeli zaistnieje potrzeba bezpośredniego kontaktu z pracownikiem KRUS, bardzo prosimy o wcześniejsze skonsultowanie tej wizyty telefonicznie - czytamy na stronie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Instytucja informuje również, że działalność prewencyjna na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników, nie będzie prowadzona do odwołania.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa także Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że interesanci nie będą przyjmowani w siedzibach jednostek organizacyjnych. Ośrodek zachęca do konsultacji drogą telefoniczną i korespondencyjną.

Dane kontaktowe do wszystkich instytucji znajdują się na ich stronach internetowych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution