101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Z powodu Covid-19 włoszczowski magistrat zamknął drzwi dla petentów

Data publikacji: 16.03.2020 10:34
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wejście od włoszczowskiego magistratu

Wejście od włoszczowskiego magistratu
Fot. facebook.com

Włoszczowski urząd gminy z powodu zagrożenia koronawirusem został zamknięty dla interesantów. Wyjątkiem jest sporządzenie aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Po odbiór mogą zgłaszać się osoby, które nie powróciły z zagranicy, nie miały kontaktu z osobami zarażonymi i nie przechodzą kwarantanny. Ponadto rejestrowane będą wszystkie urodzenia. Śluby już zaplanowane odbędą się w ustalonych terminach.

Pracownicy urzędu apelują do par młodych o ograniczenie liczby gości biorących udział w ceremonii jedynie do świadków i fotografa. W sprawach ustalenia nowych dat ślubów można kontaktować się pod numerem telefonu 41 39 42 201.

Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski, np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego można składać listownie lub przez platformę e- PUAP (www.epuap.gov.pl). Na tej platformie można również składać wnioski o wydanie dowodu osobistego. Dowody nie będą wydawane w magistracie.

Urząd nadal będzie pracował, by - w miarę możliwości   załatwiać sprawy mieszkańców drogą papierowej korespondencji, elektroniczną i telefoniczną. W sprawach pilnych należy używać dzwonka przy wejściu głównym do budynku, z którego korzystają osoby niepełnosprawne.
Urząd prosi również o dokonywanie płatności (podatek, opłata za odpady komunalne) za pomocą przelewów na rachunek UG lub bankowości elektronicznej. Do odwołania zostaje zawieszone roznoszenie korespondencji przez gońca. Zostanie ona przesłana drogą pocztową.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution