101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Od dziś starachowicka lecznica otwarta na przyjmowanie chorych z COVID-19

Data publikacji: 16.03.2020 10:44
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starachowice. Szpital powiatowy

Starachowice. Szpital powiatowy
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Od dziś szpital w Starachowicach jest tą placówką w naszym regionie, która ma leczyć wyłącznie pacjentów z koronawirusem.

Szpital starachowicki przeszedł bardzo duże zmiany w organizacji. W ciągu trzech dni przetransportowano z niego ponad 260 osób, część została wypisana do domu. Pacjenci potrzebujący dalszej hospitalizacji, a było ich około 220, zostali przewiezieni do innych szpitali na terenie województwa. Nie trafili jednak do Skarżyska i Ostrowca, bo tu mają się udawać osoby z powiatu starachowickiego w razie nagłej potrzeby na SOR-y.

Obecnie w starachowickiej lecznicy przebywają dwie osoby zarażone koronawirusem i jedna na obserwacji. Jak informuje rzecznik starachowickiej lecznicy Małgorzata Kałuża, pacjent z podejrzeniem zakażenia został przyjęty na oddział w niedzielę. Od dziś w Starachowicach leczone będą wyłącznie osoby chore.

Zgodnie z zapowiedziami działają poradnie specjalistyczne, które mieszczą się w szpitalu, wejście jest od ulicy Batalionów Chłopskich, tam, gdzie jest stomatologia. Jednocześnie część pacjentów już od czwartku dostawała telefony z poradni z informacją o przełożonej wizycie. Na razie wstrzymane są osobiste zapisy pacjentów w Rejestracji Centralnej oraz w Rejestracji Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc. Działa poradnia Medyk, znajdująca się na terenie szpitala, prowadzona jest także nocna i świąteczna pomoc medyczna.

Z budynku szpitala wyprowadziło się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i orzecznictwo o niepełnosprawności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution