101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Obecna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie

Data publikacji: 16.03.2020 11:14 / Data aktualizacji: 16.03.2020 18:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kilkanaścioro pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, którzy w piątek i sobotę zostali przyjęci do kliniki chorób zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach nie jest zakażonych wirusem z Chin.

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala, wczoraj do kliniki zostały jednak przyjęte kolejne osoby.

- U wszystkich osób przyjętych do naszego szpitala w piątek i sobotę badania wykazały wynik ujemny, czyli wykluczyły zakażenie koronawirusem. Natomiast wczoraj zostały przyjęte dwie nowe osoby z powodu podejrzenia zakażenia. Czekamy na ich wyniki - dodała Anna Mazur-Kałuża.

Jednocześnie rzecznik szpitala na Czarnowie podkreśla, że lekarz, który wrócił zza granicy, a u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem, nie miał kontaktu z pacjentami.

- Chcemy z pełną odpowiedzialnością podtrzymać nasze wczorajsze oświadczenie. Pacjent, u którego w weekend potwierdzono zakażenie od czasu powrotu zza zagranicy nie miał kontaktu z pacjentami i współpracownikami w naszym szpitalu. Dotyczy to również innych miejsc, w których ta osoba miałaby świadczyć pracę. Pacjent postępował zgodnie z procedurami, poddał się kwarantannie - dodała Anna Mazur-Kałuża.

W sumie w województwie świętokrzyskim zakażenie wirusem potwierdzono dotychczas u trzech osób. Oprócz mężczyzny z Kielc, to także dwaj mężczyźni z terenu powiatu ostrowieckiego, którzy przebywają w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach. W Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju obecnie na wyniki badań oczekuje trzech pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem.

Sytuacja na terenie województwa świętokrzyskiego:

- 19 osób jest hospitalizowanych: w tym 16 osób z podejrzeniem oraz 3 osoby z potwierdzeniem zachorowania na koronawirusa,

- 548 osób jest poddanych kwarantannie,

- 753 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution