101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Urząd Miasta w Sandomierzu: wszystkie sprawy należy załatwiać zdalnie

Data publikacji: 16.03.2020 11:26
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Urząd Miejski w Sandomierzu od dzisiaj w ogóle nie przyjmuje interesantów

To kolejny krok zwiększający bezpieczeństwo mieszkańców i urzędników związany z pandemią koronawirusa. Do urzędu wpuszczani są jedynie dyżurujący pracownicy.

- Wszystkie sprawy można załatwić wyłącznie drogą mailową lub telefonicznie - powiedział Michał Mendak, rzecznik burmistrza Sandomierza. 

W ogłoszeniu, które można znaleźć na stronie internetowej magistratu oraz na jego budynkach umieszczono bazę teleadresową. Dzwoniąc do poszczególnych wydziałów i referatów urzędnik informuje o sposobie przekazania dokumentów oraz o innych kwestiach dotyczącej danej sprawy.

W Urzędzie Stanu Cywilnego zamontowano okienko aby uniknąć zbyt bliskiego kontaktu ludzi. W USC można otrzymać akt urodzenia, wydawane są też akty zgonu. Osoby, które  mają  do odebrania dowód osobisty muszą to wcześniej ustalić z Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia.

- W pozostałych niecierpiących zwłoki przypadkach wizyty w urzędzie możliwe są po uprzednim telefonicznym umówieniu się z konkretnym urzędnikiem i przy zachowaniu wytycznych sanitarnych - informuje Michał Mendak.

Także Starostwo Powiatowe w Sandomierzu ogranicza przyjmowanie interesantów. Konieczny jest telefoniczny kontakt z urzędem w celu ustalenia, czy sprawa ma charakter pilny. Jeśli okaże się, że potrzebna jest wizyta w starostwie wówczas zostanie ona umówiona i załatwiona w punkcie obsługi interesanta na parterze. Mieszkańcy zainteresowani załatwieniem spraw w wydziale komunikacji wcześniej także muszą kontaktować się telefonicznie z urzędnikiem.

Zmiana organizacji pracy Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego obowiązuje do odwołania.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution